прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » В Україні пропонується встановити кримінальну відповідальність за участь у державних закупівлях російських та білоруських компаній, що перебувають під санкціями

В Україні пропонується встановити кримінальну відповідальність за участь у державних закупівлях російських та білоруських компаній, що перебувають під санкціями

  • 05.08.2022 11:35

У Бюро економічної безпеки України виступили з ініціативою заборонити участь у публічних закупівлях товарів, робіт і послуг компаній, власниками яких є резиденти з російської федерації та республіки білорусь, а закупівлі, які вже проведено, – анулювати. На основі аналітичної інформації та звернення БЕБ до Кабінету Міністрів України народні депутати України ініціювали внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо забезпечення виконання окремого виду спеціальних економічних та обмежувальних заходів (санкцій).

Зокрема, заборона брати участь та кримінальна відповідальність за умисне порушення замовниками торгів вимог законодавства про закупівлі передбачена у законопроєкті № 7547.

Йдеться про порушення законодавчо визначеної заборони підсанкційним особам брати участь у публічних закупівлях товарів, робіт і послуг згідно із Законами України «Про санкції» та «Про публічні закупівлі». Наразі законопроєкт № 7547 перебуває на розгляді у Комітеті Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності.

БЕБ нагадує, що нещодавно співробітники Бюро у межах здійснення інформаційно-аналітичної роботи виявили передумови для заподіяння шкоди економічній безпеці України в результаті участі у публічних закупівлях підприємств, бенефіціарними власниками яких є особи, пов’язані з російською федерацією та республікою білорусь. Зокрема, аналітики БЕБ встановили, що після початку повномасштабної війни росії з Україною такі підприємства не лише брали участь у закупівлях за рахунок державних коштів, а й ставали їх виконавцями, тобто реалізовували товари чи послуги. Загальна вартість таких закупівель становить 65 млн грн.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA