В Україні можуть конфіскувати майно 302 підсанкційних осіб — Ірина Мудра — PRAVO.UA В Україні можуть конфіскувати майно 302 підсанкційних осіб — Ірина Мудра — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » В Україні можуть конфіскувати майно 302 підсанкційних осіб — Ірина Мудра

В Україні можуть конфіскувати майно 302 підсанкційних осіб — Ірина Мудра

  • 18.08.2022 13:06
Ірина Мудра

Україна провадить активні дії щодо переслідування винних осіб, які вчиняють злочини в Україні. Зокрема, подано позов до ЄСПЛ за Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод. Перші процедурні рішення очікуються уже восени. Про це повідомила заступниця міністра юстиції Ірина Мудра під час всеукраїнського телемарафону.

Також вона нагадала, що позови до ЄСПЛ громадяни можуть подати самостійно, але лише до 16 вересня, оскільки росія денонсувала Конвенцію та вийшла з Ради Європи. Тому строки для подання обмежені.

Крім того, Україна також подала позов до міжнародного суду ООН за Конвенцією проти геноциду. В обох інстанціях буде вимагатися повна компенсація заподіяної шкоди.

Також Ірина Мудра прокоментувала клопотання Латвії до ЄСПЛ, щоб увійти до справи «Україна проти росії»: «Такі дії означають, що Латвія підтримує нас на юридичному фронті у ЄСПЛ і виступатиме разом з Україною проти росії. Вона підтримуватиме наші скарги та позицію, і це не лише важливо з юридичної точки зору. Це серйозне політичне повідомлення для росії, що європейські країни на стороні України. Насправді не лише Латвія висловила такий намір, Нідерланди також подали клопотання до ЄСПЛ. Ще декілька країн ЄС розглядають це питання».

Щодо конфіскації активів рф за кордоном заступниця міністра вкотре наголосила, що блокування, конфіскація та спрямування коштів на відшкодування збитків Україні вимагає докладання неабияких зусиль від наших партнерів. Частина держав, наприклад Німеччина, мають норми законів на рівні конституції, які забезпечують суверенний імунітет державного майна країни-агресора, забезпечують обмеження права власності. У таких країнах потрібно вносити зміни на рівні національного законодавства і на рівні конституції. Водночас є держави, які можуть це зробити самостійно, без європейських конвенцій та без втручання на рівні міжнародних організацій, наприклад США та Канада.

«Канада вже зробила перший крок — вони ухвалили законодавство, яке дозволяє конфісковувати приватні і суверенні активи. США також має низку законопроєктів, які передбачають конфіскацію російських активів та передання їх на користь України.  Наразі жодна країна ще не конфіскувала в цивільних процесах. Це відбувається поки що в кримінальних провадженнях, які стосуються активів, що, наприклад, набуті злочинним шляхом. Тому на рівні ЄС розробляються законопроекти, які дадуть змогу конфісковувати активи приватних осіб, що намагаються уникнути санкцій. Це дасть можливість конфісковувати активи таких осіб», — додала Ірина Мудра.

В Україні також юридичній процедурі вилучення активів передує їх виявлення і блокування. Цей процес триває постійно. Як поінформувала заступниця міністра, на сьогодні є вже 302 підсанкційні особи, проти яких введено санкції у блокуванні активів і майно яких за наявності в Україні, відповідно до законодавства, може бути вилучено.

«Реальні кейси перебувають на стадії підготовки документів, бо відповідне законодавство було прийнято тільки у травні. Але найближчим часом Мін’юст подасть перші позовні заяви до Вищого антикорупційного суду щодо застосування санкцій у вигляді вилучення майна в дохід держави. Надзвичайно важливо підготувати безперечні докази, щоб у майбутньому мати безапеляційні запереченні у разі, якщо колишні власники подадуть позов проти України та ініціюють інвестиційні спори», — наголосила Ірина Мудра.

 

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA