У НаУКМА презентували монографію професора Миколи Козюбри «Практична філософія права» — PRAVO.UA У НаУКМА презентували монографію професора Миколи Козюбри «Практична філософія права» — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » У НаУКМА презентували монографію професора Миколи Козюбри «Практична філософія права»

У НаУКМА презентували монографію професора Миколи Козюбри «Практична філософія права»

  • 14.06.2024 12:16
Фото: НаУКМА

12 червня ц.р. в музеї Києво-Могилянської академії відбулась презентація монографії професора Миколи Козюбри «Практична філософія права».

З цією подією автора привітати численні колеги, друзі, студенти. Зі вступним словом виступили президент НаУКМА Сергій Квіт та декан факультету правничих наук Володимир Венгер. До привітань також долучились рецензенти монографії Марина Ткачук, докторка філософських наук, декан факультету гуманітарних наук, та Михайло Кельман, доктор юридичних наук, профессор, експерт у галузі теорії та філософії права, прав людини, конституційного права.

Микола Козюбра подякував університету і факультету за підтримку. І пригадав студентські часи, коли він зацікавився філософією права. Враження тоді залишилось як від дисципліни абстрактної, відірваної від реального юридичного життя:

«У студентські роки та опісля не бачив себе серед представників філософії права. Але так склалася доля, що неусвідомлено долучився до вивчення цих проблем. В далекі 70-ті роки минулого століття я був серед небагатьох представників тоді ще радянської науки і чи не єдиний з України, хто долучився до ідеї широкого розуміння права. Ідея була неординарною і не вписувалася в уявлення права, які існували на той час. Це зустріло жорсткий спротив із боку представників ортодоксальної частини юридичної та наукової спільноти, аж до звинувачень у підриві соціалістичної законності.

Щоб убезпечити себе від ярликів та закидів, заглибився у філософські проблеми, пов’язані із роллю цінностей права, роллю науки, пізнання, суспільної свідомості загалом. На той час мало хто розумівся на філософських проблемах. Згодом це переросло в докторську дисертацію».

Микола Іванович зізнався, що критично ставиться до того, що було свого часу, в т.ч., і в дисертації. Але він намагався донести до студентів основи філософських знань:

«Те, що є в цій книзі, – процес тривалий, складний, це осмислення, переосмислення того, що було. Ба більше, намагання надати філософії права практичного характеру, світоглядна позиція, напрям пошуку рішень у складних ситуаціях.

Необхідність філософських обґрунтувань відчув, коли став суддею КСУ. Справи, які розглядаються КСУ, надто складні. І обійтись лише догматикою неможливо. Це практика, яка дала змогу відчути необхідність філософського обґрунтування для відповідних рішень».

Насамкінець студенти НаУКМА представили випуск журналу What is law?, в якому, зокрема, проаналізували діяльність Миколи Козюбри на правничій ниві.

Примірник монографії можна придбати у видавництві «Дух і Літера» за посиланням.

Отримані за продаж кошти будуть перераховані на ендавмент благодійного Фонду професора Миколи Козюбри, який підтримує наукові здобутки студентів, а також на допомогу ЗСУ.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA