600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » У НААУ створено робочу групу з правового регулювання штучного інтелекту та напрацювання рекомендацій до законодавства

У НААУ створено робочу групу з правового регулювання штучного інтелекту та напрацювання рекомендацій до законодавства

  • 09.03.2023 11:42

Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова створила робочу групу з питань правового регулювання штучного інтелекту (AI) та напрацювання рекомендацій до національного законодавства у цій сфері.

Очолив робочу групу заступник голови Ради адвокатів України Валентин Гвоздій.

«Створення робочої групи обумовлено активним розвитком та використанням систем штучного інтелекту в Україні та світі. Створення базового законодавства в цій сфері дасть змогу забезпечити прозорість і належне правове регулювання штучного інтелекту, захист від можливих кібератак та інших загроз, а також запобігти їх недоречному використанню.

Однак найважливішим завданням робочої групи під час розробки законотворчих пропозицій є забезпечення належного захисту прав людини під час розробки, впровадження та використання систем штучного інтелекту», — наголосили в НААУ.

Робоча група буде займатися аналізом найважливіших юридичних питань розвитку та використання штучного інтелекту. Серед головних завдань робочої групи такі:

  • забезпечення доступу до даних, що використовуються для навчання та функціонування систем штучного інтелекту;
  • захист авторських прав та власності на дані, що використовуються для створення систем штучного інтелекту;
  • визначення правил щодо забезпечення безпеки систем штучного інтелекту з метою захисту від можливих кібератак та інших загроз;
  • визначення етичних принципів і правил, якими мають керуватися розробники систем штучного інтелекту.

Робоча група також буде займатися визначенням меж використання систем штучного інтелекту в різних галузях, захистом персональних даних, зібраних системами штучного інтелекту, визначенням правил щодо їх збереження та використання і сприянням розвитку навичок та освіти в галузі штучного інтелекту.

НААУ запрошує адвокатів долучитися до роботи робочої групи з питань правового регулювання штучного інтелекту та напрацювання рекомендацій до законодавства у цій сфері. Резюме та мотиваційний лист можна надіслати до 10 березня 2023 року на електронну пошту НААУ.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

unnamed
tg-10
Slide

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA