У Києві СБУ викрила підпільний цех із виготовлення фальшивих документів — PRAVO.UA У Києві СБУ викрила підпільний цех із виготовлення фальшивих документів — PRAVO.UA
600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » У Києві СБУ викрила підпільний цех із виготовлення фальшивих документів

У Києві СБУ викрила підпільний цех із виготовлення фальшивих документів

  • 08.06.2023 14:58

Підпільний цех із виготовлення і продажу підроблених документів, печаток і штампів України та Євросоюзу викрили кіберфахівці Служби безпеки України. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Як встановило слідство, організатор незаконного бізнесу пропонував своїм клієнтам фальшиві паспорти, водійські посвідчення, свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів, а також акти права власності на землю.

Іще він продавав фіктивні дипломи про закінчення вищих закладів освіти України.

Готову фальшиву продукцію продавав через хакерську платформу Darknet.

За свої послуги зловмисник отримував від 300 до 7 тис. доларів залежно від складності документа і терміновості його виготовлення. Щомісяця обороти нелегальної «майстерні» сягали до 50 і більше «документів».

Підозрюваний – столичний підприємець, який організував виробництво у заздалегідь орендованій для цього квартирі. Його клієнтами були переважно ухилянти та особи з хакерського середовища.

Під час обшуків у підпільному цеху виявлено інструменти та обладнання для виготовлення підробленої документації, мобільні телефони та комп’ютери з доказами злочинних дій.

На підставі зібраних доказів зловмиснику повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України: ч. 1 ст. 199 (виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів, що існують у паперовій формі, білетів державної лотереї, марок акцизного податку чи голографічних захисних елементів); ч. 3 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів).

Наразі вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину. Зловмиснику загрожує до 7 років тюрми.

Комплексні заходи проводили співробітники СБУ та Національної поліції за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA