прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » V Конференцію з виконавчого провадження розпочато: який стан диджиталізації процедури стягнення боргів?

V Конференцію з виконавчого провадження розпочато: який стан диджиталізації процедури стягнення боргів?

  • 15.09.2021 10:43
Рубрика Відео, Новини

У Києві розпочала свою роботу V Конференція з виконавчого провадження. Організатором Конференції незмінно стала «Юридична практика». Честь розпочати захід випала Юлії Зарічанській, заступнику начальника відділу розгляду запитів і звернень народних депутатів, органів державної влади та юридичних осіб управління розгляду звернень та організації роботи департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України. Свою спеціальну доповідь вона присвятила особливостям диджиталізації процедури стягнення боргів. 

За словами доповідача, основна трансформація процедури стягнення боргів почалася з прийняттям у 2016 року Закону України «Про виконавче провадження». З часу прийняття закону донині виконавці мають безпосередній доступ до реєстрів та баз даних, запроваджено певні процедурні обміни інформацією з автоматизованою системою виконавчого провадження, в якій працюють виконавці, а також з іншими реєстрами та інформаційними системами органів державної влади. Вагомим і важливим етапом у процесі виконання судових рішень стало запровадження у 2019 році процедури автоматизації арешту коштів на рахунках у боржника, зняття арешту з таких коштів. 

“Також ми вдосконалювали інформаційний обмін із податковою службою та з МВС, зокрема відповіді на запити тепер надаються протягом дня, – зазначила пані Зарічанська. – На сьогодні є напрацювання щодо подальшої процедури цифровізації процесів,  а саме найближчим часом планується надати виконавцям доступ, який відбуватиметься за допомогою АСВП (Автоматизованої системи виконавчого провадження), до бази даних МВС. Окрім цього, проведено переговори з Міграційною службою та  МВС, під час яких вдалося досягти згоди стосовно того, щоб із баз даних виконавці отримували інформації щодо реєстрації місця проживання фізичних осіб в Україні. Також у найближчих планах запровадження електронного документообігу платіжних вимог між  виконавцями, банківськими установами та органами казначейства”. 

Юлія Зарічанська підкреслила, що нині Нацбанк упроваджує Міжнародний стандарт платежів ISO-222, наразі він перебуває в тестовому режимі.

“Після цього ми матимемо змогу підключитися до даних системи електронних платежів, до якої також буде підключено всі банківські установи, та буде запроваджено електронний документообіг платіжних вимог на примусове списання коштів”, – анонсувала спікер. 

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA