прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » V Business & Legal Real Estate Forum: цифровізація сфери містобудівної діяльності має покласти край корупційним проявам

V Business & Legal Real Estate Forum: цифровізація сфери містобудівної діяльності має покласти край корупційним проявам

  • 23.11.2022 12:28

Сьогодні в Києві проходить V Business & Legal Real Estate Forum, організований газетою «Юридична практика». Генеральним партнером заходу стала АФ «Грамацький і Партнери», експертним партнером — ADER HABER, а професійним партнером — JN Legal.

Роботу форуму відкрило інтерв’ю з головою партії «Слуга народу», заступницею голови Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Оленою Шуляк щодо законодавчих ініціатив у сфері сучасного містобудівного контролю та нагляду.

Провів інтерв’ю президент АФ «Грамацький і Партнери» Ернест Грамацький, який відзначив, що, відповідно до звіту Світового банку та відомостей Держстату, сьогодні вартість відбудови України вже становить щонайменше 350 млрд доларів США. А прямі збитки Україні оцінюються в більш ніж 100 млрд доларів США.

Незважаючи на це, в умовах війни будівельна галузь продовжує свою діяльність і працює в напрямі вдосконалення законодавства.

Серед іншого Ернест Грамацький нагадав, що вже до другого читання у Верховній Раді України підготовлено законопроєкт № 5655 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності. Тож попросив Олену Шуляк прокоментувати, які проблеми має вирішити цей законопроєкт.

«Коли після нашої перемоги розпочнеться відбудова України, ми повинні перейти на нові правила та стандарти, щоби бути максимально відкритими як для української будівельної галузі, так і для міжнародних компаній та фінансових інституцій», — зауважила піні Шуляк.

За її словами, в основу законопроєкту № 5655 покладено тотальну диджиталізацію всіх процесів будівництва. Усі учасники цих процесів будуть зареєстровані в єдиній системі.

«За наявності в забудовника всіх необхідних документів право на початок будівельних робіт електронна система буде реєструвати автоматично», — акцентувала Олена Шуляк.

Також парламентар зазначила: навіть якщо необхідні документи тільки в паперовій формі, законопроєкт передбачає внесення і реєстрацію їх нотаріусами чи державними реєстраторами, які зможуть працювати з Єдиною державною електронною системою та зареєструвати право на початок будівельних робіт.

«Це ідеологія автоматичних дозволів: ніхто не зможе вимагати додаткових документів чи перевіряти документи на відповідність», — наголосила Олена Шуляк.

За словами спікерки, система буде аналізувати досить багато показників, оскільки в ній закладено алгоритми контролю. Наприклад, дозвіл на будівництво не буде надано, якщо порушено показники містобудівних умов та обмежень або якщо об’єкт є культурною спадщиною тощо.

«Обмежень закладено дуже багато, але для доброчесних забудовників, які працюють за правилами, вмикається зелене світло, щоб шлях отримання документів був простим», — підкреслила пані Шуляк.

Другою новацією законопроєкту Олена Шуляк назвала виведення на ринок приватних структур та відхід від монополізації. Ідеться про уповноважених осіб містобудівного контролю. Передбачено, що їх акредитацію буде здійснювати Міністерство регіонального розвитку.

«Коли замовник буде обирати орган містобудівного контролю, ми точно зламаємо цю систему єдиного корупційного вікна, яка, на жаль, існує в багатьох населених пунктах. Вважаємо, що такі прозорі правила полегшать вихід на ринок різних компаній», — переконана Олена Шуляк.

Далі за програмою учасники V Business & Legal Real Estate Forum обговорюватимуть стан ринку нерухомості під час війни, спірні питання містобудування та планування територій, а також те, що сьогодні відбувається з ринком комерційної нерухомості, майбутні перспективи.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2
Slide

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA