прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Уряд змінив порядок імпорту будівельної продукції для повоєнної відбудови

Уряд змінив порядок імпорту будівельної продукції для повоєнної відбудови

  • 09.06.2022 15:02
Ярослава Лаган, адвокат ЮК ADER HABER

Новини для імпортерів та виробників будівельних виробів: уряд спростив порядок імпорту будівельної продукції. Відповідні зміни були внесені Кабінетом Міністрів України до Технічного регламенту будівельних виробів (продукції).

Технічний регламент — це документ, в якому описано характеристики тієї чи іншої продукції або вимоги до її виробництва, позначень, пакування, маркування тощо, дотримання яких є обов’язковим для того, щоби продукція безперешкодно ввозилася і реалізовувалася на території України.

Часто технічні регламенти не містять прямих вимог безпосередньо до характеристик продукції, ці характеристики містяться у відповідних державних стандартах, а Технічний регламент описує, які процедури необхідно здійснити виробнику або імпортеру для підтвердження відповідності цим стандартам.

Технічний регламент у такому випадку містить відповідь на питання, чи достатньо виробнику або імпортеру просто задекларувати відповідність товару вимогам до його якості, або ж таку відповідність повинен підтвердити акредитований в Україні орган оцінки відповідності, видавши сертифікат відповідності на продукцію. Саме така ситуація має місце у випадку з Технічним регламентом будівельних виробів (продукції).

Відповідно до змін до Технічного регламенту на період воєнного стану та протягом наступних 90 календарних днів після його завершення:
  • імпортерам дозволяється ввозити будівельну продукцію з країн – членів ЄС без сертифікації, а лише на підставі декларації показників будівельних виробів (продукції) – документа, який самостійно видає іноземний виробник на підтвердження відповідності якості продукції вимогам європейського законодавства. Така декларація може бути складена мовою оригіналу, але при цьому супроводжуватися копією державною мовою;
  • якщо внутрішній виробник не може провести оцінку відповідності із застосуванням процедур, визначених Технічним регламентом (наприклад, провести сертифікацію), такий виробник за погодженням із Мінрегіоном може використати іншу процедуру, передбачену законодавством та доступну йому в умовах, що склалися.

Таким чином, уряд для пришвидшення відбудови пошкоджених об’єктів спростив процедури оцінки відповідності будівельних виробів — очікується, що такий крок пришвидшить імпорт будівельних виробів з-за кордону та вихід на ринок вітчизняних. А отже, допоможе Україні у нелегкій справі повоєнної відбудови.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA