Уряд затвердив порядок проведення торгів природним газом - "газові аукціони" — PRAVO.UA Уряд затвердив порядок проведення торгів природним газом - "газові аукціони" — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Уряд затвердив порядок проведення торгів природним газом - "газові аукціони"

Уряд затвердив порядок проведення торгів природним газом – “газові аукціони”

 • 12.01.2022 16:10

Кабінет Міністрів України затвердив порядок проведення торгів природним газом для виробників соціально значущої продукції. Відповідна постанова була прийнята на засіданні уряду в середу, 12 січня.

Документ розроблено Міністерством енергетики України на виконання постанови № 1433 «Про затвердження переліку видів продукції, торгівля якими здійснюється виключно на організованих товарних ринках». Вона зобов’язує газодобувні компанії реалізувати на біржі 20% газу, видобутого в Україні в період дії карантину.

Стартова ціна блакитного палива повинна відповідати ціні природного газу власного видобутку (до врахування рентних платежів) та може включати постачальницько-збутову надбавку (постачальницьку винагороду) щонайбільше 24%.

Згідно з постановою:

 1. продавець газу зобов’язаний повідомити біржі граничну ціну продажу природного газу, яка буде максимальною для укладання біржової угоди за кожною із заявок не пізніше ніж за 4 (чотири) години до початку проведення торгової сесії;
 2. у випадку невиконання цієї вимоги стартова ціна продавця буде визначена як гранична.

Цінові ліміти, вище за які не може укладатись угода, будуть встановлені біржею на основі отриманої від продавця інформації.

Організація торгів

На спеціальні аукціони будуть допускатися компанії – виробники соціальних продуктів, що входять до списку Міністерства аграрної політики та продовольства України, а також трейдери, які мають укладені договори з цими компаніями.

Для забезпечення чесної конкуренції торги відбуватимуться в умовах анонімності (знеособлення) учасників-покупців. Газові аукціони відбуватимуться виключно в робочі дні.

За організаційними складниками торгів та дотриманням порядку процедури стежитиме комітет, до якого увійдуть представники від Мінекономіки, Міненерго та Мінагрополітики.

Оголошення про проведення торгів будуть розміщуватись на сайті уповноваженої біржі та міститимуть:

 • найменування продавців,
 • стартову ціну,
 • кількість та розміри лотів,
 • крок торгів та умови постачання,
 • інформацію про час та дату проведення торгів,
 • розмір гарантійного внеску,
 • порядок сплати внеску,
 • порядок та кінцеву дату надання заявок на купівлю,
 • іншу інформацію, що стосується торгів.

Нагадуємо, за попередніми даними, в січні 2022 року газовидобувні компанії мають продати близько 80 мільйонів кубометрів «блакитного палива» українського видобутку виробникам хліба, олії, яєць, курятини та борошна.

Ці тимчасові заходи регуляторного впливу спрямовані на підтримку роботи вітчизняних підприємств, які є виробниками продовольчих товарів істотної соціальної значущості, та недопущення стрімкого зростання цін на харчові продукти першої необхідності.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA