прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Уряд урегулював питання передання конфіскованого майна для потреб ЗСУ

Уряд урегулював питання передання конфіскованого майна для потреб ЗСУ

  • 16.09.2022 18:23

16 вересня 2022 року на засіданні Кабінету Міністрів України прийнято постанову «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо передачі майна для потреб Збройних сил».

Як зазначається, Збройні сили України та інші військові формування потребують належного матеріально-технічного забезпечення, яке частково можна задовольнити за рахунок конфіскованого на користь держави майна та майна, що на інших законних підставах переходить у власність держави. Також зазначеною постановою врегульовано питання передання вугілля для опалення бюджетних установ.

За даними Міністерства фінансів України, на складах митних органів (за винятком митниць у зоні бойових дій) продовжують обліковуватися залишки майна, яке перейшло у власність держави та потенційно може бути об’єктом безоплатного передання.

Станом на 1 вересня 2022 р. таке майно обліковано на загальну суму 497,3 млн грн, з них:

  • майно, за яким власник або уповноважена ним особа не звернулися до закінчення строків зберігання, — 232,8 млн грн;
  • конфісковане майно — 230,3 млн грн;
  • майно, поміщене в митний режим відмови на користь держави, а також майно, виявлене (знайдене) під час здійснення митного контролю в зонах митного контролю і власник якого невідомий, — 34,2 млн гривень.

Прийнятою постановою внесено зміни до таких постанов Кабінету Міністрів України:

  • від 25 серпня 1998 року № 1340 «Про Порядок обліку, зберігання, оцінки конфіскованого та іншого майна, що переходить у власність держави, і розпорядження ним»;
  • від 26 грудня 2001 року № 1724 «Про Порядок обліку, зберігання, оцінки вилученого митницями майна, щодо якого винесено рішення суду про конфіскацію, передачі його органам державної виконавчої служби і розпорядження ним»;
  • від 11 липня 2002 року № 985 «Про затвердження Порядку розпорядження майном, конфіскованим за рішенням суду і переданим органам державної виконавчої служби».

У повідомленні наголошується, що зміни, прийняті урядом, врегульовують на період дії воєнного стану в Україні передання конфіскованого та іншого майна, що перейшло у власність держави, на потреби Збройних сил України та інших органів, залучених до забезпечення обороноздатності держави, а також забезпечення енергетичної безпеки держави та продовольчої безпеки населення.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA