600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Уряд схвалив законопроєкт, який удосконалює здійснення досудового розслідування

Уряд схвалив законопроєкт, який удосконалює здійснення досудового розслідування

  • 23.12.2021 18:09

Уряд схвалив законопроєкт, який удосконалює здійснення досудового розслідування та судового провадження щодо кримінальних проступків.

На засіданні Кабінету Міністрів України схвалено проєкт Закону України «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України в частині удосконалення здійснення досудового розслідування та судового провадження щодо кримінальних проступків».

«22 листопада 2018 року був прийнятий Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» № 2617-VІІІ, яким були визначені особливості досудового розслідування кримінальних проступків та їх судового розгляду. Водночас під час практичного застосування положень цього закону виявлено низку недоліків. Міністерство юстиції України разом з органами правопорядку проаналізувало проблемні питання, які виникають на практиці, та з врахуванням висновку Генерального директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи DGI (2018)07 від 9 жовтня 2018 року підготувало відповідний законопроєкт», – повідомив заступник міністра юстиції України Олександр Банчук.

Проєктом пропонується:

  • визначити дізнавача повноцінним суб’єктом виконання окремих процесуальних дій під час досудового розслідування;
  • встановити реалістичний строк дізнання (встановлені наразі строки досудового розслідування проступків виявилися недостатніми для проведення необхідних процесуальних дій);

«Наприклад, 72 годин об’єктивно недостатньо, особливо якщо затримання особи відбувається в такі дні тижня, як четвер або п’ятницю, оскільки закінчення строку затримання та строку досудового розслідування припадає на вихідний день», – наголосив заступник міністра;

  • також проєктом закону пропонується частини 1 та 2 статті 381 КПК викласти в новій редакції. Закріпити порядок проведення підготовчого судового засідання.

«Нарешті закріплюється право суду в підготовчому судовому засіданні перевірити факт надання обвинуваченим обґрунтованої згоди щодо розгляду обвинувального акта в спрощеному провадженні за його відсутності», – підсумував Олександр Банчук.

Нагадаємо, що було обрано запобіжний захід заступнику начальника управління Міністерства оборони України.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

unnamed
tg-10
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
Slide

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA