Уряд підтримав законопроєкт, яким пропонується реєструвати акти цивільного стану на ТОТ за законами України без звернення до суду — PRAVO.UA Уряд підтримав законопроєкт, яким пропонується реєструвати акти цивільного стану на ТОТ за законами України без звернення до суду — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Уряд підтримав законопроєкт, яким пропонується реєструвати акти цивільного стану на ТОТ за законами України без звернення до суду

Уряд підтримав законопроєкт, яким пропонується реєструвати акти цивільного стану на ТОТ за законами України без звернення до суду

  • 24.02.2023 18:05
Рубрика Новини

Кабмін підтримав законопроєкт, ініційований Мін’юстом та Мінреінтеграції, яким пропонується запровадити позасудову (адміністративну) процедуру державної реєстрації актів цивільного стану, що відбулися на тимчасово окупованих територіях. Про це повідомляє пресслужба Мінреінтеграції.

Зокрема, шлюб, розлучення чи смерть на ТОТ можна буде зареєструвати без звернення до суду.

Ініціатором внесення на розгляд проєкту акта на засіданні уряду стало Міністерство юстиції як орган, що безпосередньо впроваджуватиме зміни. Це має замінити судову процедуру, яка існує з 2016 року.

Також законопроєкт містить низку норм, які в цілому спрощують для громадян реєстрацію актів цивільного стану.

У разі схвалення законопроєкту Верховною Радою українці зможуть звернутися до органів державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС) із документами, виданими окупаційними адміністраціями або медичними закладами, розташованими на ТОТ, і отримати натомість українське свідоцтво.

У Мінреінтеграції пояснюють, що це жодним чином не означатиме визнання правомірності тимчасової окупації й цілком відповідає міжнародним стандартам, сформульованим Міжнародним судом ООН та Європейським судом з прав людини. І вважають, що цей крок є одним з елементів деокупації, адже після звільнення територій фактична реальність, де люди впродовж 9 років народжувались, одружувались, розлучались і помирали, має відповідати юридичній реальності в державних реєстрах.

Проведення державної реєстрації буде можливим як в органах юстиції в Україні, так і в закордонних дипломатичних установах.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA