600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » УКРНОІВІ виконав рекомендації АМКУ щодо забезпечення доступу до інформації про схожі та тотожні позначення

УКРНОІВІ виконав рекомендації АМКУ щодо забезпечення доступу до інформації про схожі та тотожні позначення

  • 31.03.2023 10:47

30 березня 2023 року Антимонопольний комітет України визнав рекомендації, надані минулого року Укрпатенту, виконаними. Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

Рекомендації стосувалися забезпечення безоплатного розміщення в публічному доступі інформації про заявки на торговельні марки, за якими не надіслано повідомлення про встановлену дату подання. Зазначені рекомендації було надано з метою недопущення спотворення конкуренції на ринку послуг з пошуку тотожних і схожих позначень.

В АМКУ зазначають, що невдовзі після надання рекомендацій КМУ (розпорядження від 28 жовтня 2022 року № 943-р) передав функції Національного органу інтелектуальної власності з приймання та розгляду заявок на торговельні марки, у межах якого Укрпатент мав доступ до інформації про них, до іншої державної організації — Українському національному офісу інтелектуальної власності та інновацій (УКРНОІВІ).

Зі свого боку, УКРНОІВІ у березні 2023 року повідомив Комітету про забезпечення в публічному доступі інформації про заявки, за якими не надіслано повідомлення про встановлену дату подання, в обсязі, що не суперечить чинному законодавству України та є достатнім для пошуку інформації про них і встановлення ознак тотожності або схожості позначень та у формі, яка забезпечує можливість відбору.

Зокрема, інформація про вказані заявки розміщується, відповідно до наказу УКРНОІВІ від 13 січня 2023 року, у Спеціальній інформаційній системі УКРНОІВІ, користувачі якої можуть застосувати простий або розширений пошук для зручності пошуку такої інформації:

  • дата надходження матеріалів заявки;
  • номер заявки;
  • індекс Міжнародної класифікації товарів і послуг для реєстрації знаків;
  • перелік товарів і послуг;
  • зображення знака.

У зв’язку із забезпеченням розміщення інформації про зазначені заявки та відсутністю підстав для відкриття провадження у справі Комітет прийняв рішення вважати його рекомендації виконаними.

У 2022 році АМКУ було надано 42 обов’язкові для виконання рекомендації, з яких 27 наразі уже виконано. Загалом же, з урахуванням наданих у попередні роки рекомендацій цього типу, у 2022 році було виконано 93 рекомендації АМКУ.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

IkarPapuga600x90
DorZab600x90
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA