"Укрексімбанк" продає борги позичальників - фізичних осіб: 362 лоти на суму заборгованості приблизно 2 млрд грн — PRAVO.UA "Укрексімбанк" продає борги позичальників - фізичних осіб: 362 лоти на суму заборгованості приблизно 2 млрд грн — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » "Укрексімбанк" продає борги позичальників - фізичних осіб: 362 лоти на суму заборгованості приблизно 2 млрд грн

“Укрексімбанк” продає борги позичальників – фізичних осіб: 362 лоти на суму заборгованості приблизно 2 млрд грн

  • 19.09.2022 16:23

Державний “Укрексімбанк”, враховуючи ризики воєнного часу та з метою зниження рівня NPL в кредитному портфелі, ухвалив рішення щодо продажу прав вимоги за кредитними зобов’язаннями позичальників – фізичних осіб, які не виконують зобов’язання перед банком, про це повідомила пресслужба банку.

Продаж здійснюється відповідно до постанови уряду «Про затвердження критеріїв та умов визначення банками, в яких державі належить 75 і більше відсотків статутного капіталу, заходів з управління проблемними активами» за № 281 від 15 квітня 2020 року.

Характеристика портфеля:

  • кредити фізичних осіб, забезпечені заставою (домоволодіння, квартири, земельні ділянки, об’єкти комерційної нерухомості по всій Україні);
  • кредити фізичних осіб, за якими заставу продано в рамках виконавчого провадження або в процедурі ліквідації майнових поручителів;
  •  за 80% портфеля банком проведено претензійно-позовну роботу та ініційовано виконавче провадження;
  • лоти формуються за кредитними договорами як окремих позичальників, так і груп позичальників, пов’язаних  договорами забезпечення (іпотеки, застави тощо).

Загалом на продаж виставляється 362 лоти на суму заборгованості приблизно 2 млрд гривень. Порядок продажу:

  1. Початковий продаж здійснюватиметься шляхом англійських аукціонів із проведенням торгів із підвищенням ціни. Стартовою ціною є номінальна (повна) сума заборгованості позичальників перед банком.
  2. Нереалізовані лоти у разі наявності пропозицій з ринку щодо викупу будуть виставлені на голландські аукціони з проведенням торгів зі зниженням початкової ціни за окремим рішенням банку.
  3. Перші аукціони (170 лотів на 1,2 млрд грн) заплановано на 17 жовтня в системі електронних торгів OpenMarket  (ДП «СЕТАМ» Міністерства юстиції України), де розміщено перелік лотів “Укрексімбанку”.
  4. До участі в аукціонах запрошуються юридичні особи – фінансові установи, які відповідно до законодавства мають право надавати кошти в позику, в тому числі на умовах фінансового кредиту, та/або послуги з факторингу.
Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA