Український бізнес розпочав поступове відновлення зовнішньоторговельних операцій — PRAVO.UA Український бізнес розпочав поступове відновлення зовнішньоторговельних операцій — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Український бізнес розпочав поступове відновлення зовнішньоторговельних операцій

Український бізнес розпочав поступове відновлення зовнішньоторговельних операцій

  • 29.06.2022 10:56

У Комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів проаналізували динаміку відновлення зовнішньоторговельних операцій та фактори, які сприяють активізації українського бізнесу.

За інформацією Міністерства економіки України, наданою за запитом Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, у травні 2022 року порівняно з квітнем експорт товарів збільшився на 9,6%. У квітні порівняно з березнем зростання експорту товарів оцінено на рівні 0,8%, у березні порівняно з лютим було зафіксоване падіння експорту товарів на 51,9%. Таким чином, можна констатувати, що падіння відповідних показників зупинено.

Важливим є оголошення Великої Британії, США, Канади та країн Євросоюзу про скасування імпортних мит на українські товари. Крім того, досягнуто  домовленостей  з  Польщею  щодо  шляхів  спрощення контрольних  процедур  на  українсько-польському  кордоні  для  імпорту та експорту аграрної продукції.

Активізовано роботу щодо підготовки до підписання з ЄС  «промислового безвізу». Продовжується робота стосовно удосконалення законодавства у сфері торговельного захисту та створення умов для застосування заходів захисту національних інтересів. А також відстоювання прав та інтересів України в рамках міжнародних торгових організацій та угод про вільну торгівлю.

Варто зазначити, що в період широкомасштабного воєнного вторгнення росії в Україну в багатьох підприємств та організацій, які забезпечують першочергові потреби населення або можуть провадити свою діяльність дистанційно, тобто мають значний ступінь проникнення цифрових технологій у виробничі процеси, тимчасове призупинення діяльності було нетривалим або взагалі відсутнім. До таких сфер можна віднести державне управління та оборону, банківську сферу, ІТ-послуги, харчову промисловість та роздрібну торгівлю, охорону здоров’я.

У квітні – травні 2022 року на тлі постійної зміни географії активності військових дій та поступового звільнення від окупантів населених пунктів України, повернення громадян до рідних домівок, формування нових логістичних маршрутів для українських товарів перелік сфер, підприємства яких стали відновлювати свою активність, почав розширюватись: додалося сільське господарство, транспорт, будівництво та інші.

Відновленню активності бізнесу також сприяла запроваджена нова економічна політика воєнного часу, основними елементами якої стали:
  • програми релокації підприємств на безпечну територію;
  • формування державного замовлення на продукцію;
  • нова податкова політика, спрямована на зменшення фіскального навантаження на підприємства;
  • спрощення митних процедур;
  • програми безвідсоткового кредитування для всіх сфер бізнесу;
  • впровадження низки важливих рішень із дерегуляції;
  • заходи стимулювання зайнятості.
Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA