Українські суди почали надсилати повістки та виклики через Viber — PRAVO.UA Українські суди почали надсилати повістки та виклики через Viber — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Українські суди почали надсилати повістки та виклики через Viber

Українські суди почали надсилати повістки та виклики через Viber

  • 16.02.2023 11:03
Рубрика Новини

З 15 лютого додатково до SMS-повідомлень суди почали надсилати повістки та виклики за допомогою месенджера Viber. Про це повідомляє пресслужба Державної судової адміністрації України.

Зазначається, що спільна ініціатива ДП «Інформаційні судові системи» і Державної судової адміністрації спрямована насамперед на економію бюджетних коштів.

«З 00:01 до 12:00 15 лютого на месенджер Viber доставлено 60% повісток із тих, які за згодою учасників судового процесу надсилаються у вигляді електронних повідомлень. Завдяки цьому за перші пів дня роботи нового сервісу економія для судів (а значить, і для держбюджету) понад 5 тис. грн, або 42%. Можливо, цифри поки що не надто вражаючі, але це лише початок. Маю абсолютне переконання, що надалі активне використання цього та всіх інших (наприклад, особистого кабінету електронного суду https://cabinet.court.gov.ua/ чи мобільного застосунку “Дія”), більш економних, способів доставлення повісток принесе дуже швидку і відчутну економію Україні», – зазначив виконувач обов’язків генерального директора ДП «ІСС» Микола Козлов.

Він додав, що на користь економічного ефекту електронних каналів комунікації свідчить і той факт, що якщо всі повістки, «які сьогодні за пів дня були доставлені у вигляді електронних повідомлень, надіслати регулярною поштою, то це би обійшлось бюджету у 23 (!) рази дорожче, і замість 7 тис. грн це б коштувало 160 тис. грн».

У ДСА закликали учасників судового процесу віддавати перевагу електронній комунікації з судом, а суди – бути більш рішучими у застосуванні цифрових технологій.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA