Україна закликає внести росію до чорного списку FATF — PRAVO.UA Україна закликає внести росію до чорного списку FATF — PRAVO.UA
прапор_України
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Україна закликає внести росію до чорного списку FATF

Україна закликає внести росію до чорного списку FATF

  • 08.06.2023 13:27

Міністерство фінансів України та Державна служба фінансового моніторингу України закликають Міжнародну групу з протидії відмиванню брудних грошей (Financial Action Task Force, FATF) внести російську федерацію до чорного списку як юрисдикцію з високим рівнем ризику під час пленарного засідання в Парижі 19-23 червня. Про це повідомляє урядовий портал.

Міністр фінансів України Сергій Марченко офіційно звернувся до міністрів фінансів та інших міністерств, відповідальних за політику протидії відмиванню коштів у країнах – членах та спостерігачах FATF, з проханням підтримати внесення росії до чорного списку за принципові порушення стандартів FATF.

Нагадаємо, FATF очолює глобальну боротьбу з відмиванням грошей, фінансуванням тероризму та фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення. 24 лютого 2023 року FATF призупинила членство росії в організації. Також Група закликала всі юрисдикції «зберігати обачність щодо загроз доброчесності, безпеки та захищеності міжнародної фінансової системи, що виникли внаслідок війни росії проти України».

«Україна закликає FATF внести росію до чорного списку для захисту світової фінансової системи. Росія продовжує демонструвати повну зневагу до глобального верховенства права, а ризики, які вона створює для міжнародної фінансової безпеки, тільки зростають. Країни, які порушують стандарти FATF, мають бути притягнуті до відповідальності та внесені до чорного списку незалежно від їх політичного впливу чи внеску в світову економіку», — зазначив міністр фінансів України.

Сергій Марченко наголосив, що росія розміщує ядерну зброю в білорусі, торгує зброєю з Іраном, фінансує тероризм через ПВК «Вагнер» та інші структури, співпрацює з Північною Кореєю щодо ядерної програми, здійснює масовані кібератаки на Україну та інші держави і використовує криптовалюту для відмивання брудних грошей.

Поділитися
Теги FATF

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
155479
600х90.gif
баннер_600_90px_2
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA