прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Україна висунула нові вимоги проти рф у ЄСПЛ

Україна висунула нові вимоги проти рф у ЄСПЛ

  • 23.08.2022 12:33

Україна подала низку нових термінових вимог у справі проти російської федерації, яка перебуває на розгляді Європейського суду з прав людини.

Такі вимоги подано 23 серпня 2022 року у порядку Правила 39 Правил ЄСПЛ щодо забезпечення права на життя та заборону катування, гарантованих статтями 2 та 3 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, стосовно українських захисників «Азовсталі», які, самовіддано тримаючи оборону до останнього, потрапили до полону російських окупанті.

З такою спільною заявою виступили Міністерство юстиції України та Міністерство закордонних справ.

Клопотання подано в межах міждержавної справи «Україна проти росії (Х)» за заявою № 11055/22 щодо порушення прав людини під час повномасштабного вторгнення росіян до нашої країни.

Серед іншого Україна вимагає вжиття термінових заходів щодо недопущення використання українських захисників у будь-якого роду так званих трибуналах та інших показових судилищах, зрежисованих російськими загарбниками.

Окремо Україна звернулася до ЄСПЛ з вимогою змусити росію надати інформацію щодо тримання та медичного забезпечення, якого потребують українські герої.

«Українські захисники Маріуполя є комбатантами, законними учасниками воєнних дій. У разі потрапляння в полон вони отримують статус військовополонених, який вимагає належного поводження на основі третьої Женевської конвенції про поводження з військовополоненими від 1949 року. Проведення будь-яких судилищ над військовополоненими в цілях пропаганди забороняється і прирівнюється до воєнних злочинів. Ми звертаємося до світу з вимогою використати всі наявні механізми задля захисту наших військовополонених і притягнення рф та конкретних осіб до відповідальності за їхні злочини», – наголосив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Водночас заступниця міністра юстиції Ірина Мудра зауважила: «Україна фіксує злочини російської федерації та використовує наявні міжнародно-правові можливості задля забезпечення прав українських захисників, які перебувають у полоні російських окупантів. Наша позиція чітка: вони є військовополоненими, жодного суду не може бути проведено над ними. Ми очікуємо, що ЄСПЛ уважно розгляне і задовольнить клопотання України».

Також читайте: Декриміналізація діяння: чи дієвий механізм закриття пропонує парламент?

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2
Slide

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA