Україна та Велика Британія ухвалили спільне комюніке про сприяння торговельним та інвестиційним проєктам — PRAVO.UA Україна та Велика Британія ухвалили спільне комюніке про сприяння торговельним та інвестиційним проєктам — PRAVO.UA
прапор_України
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Україна та Велика Британія ухвалили спільне комюніке про сприяння торговельним та інвестиційним проєктам

Україна та Велика Британія ухвалили спільне комюніке про сприяння торговельним та інвестиційним проєктам

  • 09.12.2021 10:37

Під головуванням міністра закордонних справ Дмитра Кулеби та Державного секретаря у закордонних справах і справах Співдружності націй та розвитку Ліз Трасс в Лондоні відбулося підготовче засідання діалогу стратегічного партнерства України та Великої Британії.

«Минулоріч Президент Володимир Зеленський та прем‘єр-міністр Борис Джонсон уклали історичну Угоду про політичне співробітництво, вільну торгівлю і стратегічне партнерство, яка відкрила новий етап відносин України та Великої Британії. За цей рік наші держави майже вдвічі збільшили обсяги торгівлі, суттєво зміцнили співпрацю у протидії безпековим викликам, розпочали втілення нових проєктів задля просування інтеграції України до ЄС і НАТО», – розповів міністр.

Міністр нагадав, що зміцнення відносин зі стратегічними партнерами входить до ключових пріоритетів Стратегії зовнішньополітичної діяльності України.

Про що домовились

Українська та британська делегації домовилися поглибити політичний діалог і співпрацю у сферах:

  • оборони та безпеки;
  • втілення внутрішніх трансформацій в Україні;
  • ІТ;
  • боротьби зі зміною клімату;
  • енергетики;
  • міжлюдських контактів;
  • культурно-гуманітарної взаємодії.

Сторони домовилися працювати разом над подальшим збільшенням обсягів торгівлі та залученням нових інвестицій.

Фінансування

Британська сторона повідомила про виділення додатково одного мільярда фунтів стерлінгів на реалізацію торговельних та інвестиційних проєктів з Україною.

Рішення привітав Президент України Володимир Зеленський:

«Чудові новини з Лондона. Велика Британія додатково виділить 1 млрд фунтів стерлінгів на підтримку України. Це нові інвестиції, торгівля, безпека. За підсумками моїх переговорів з прем’єр-міністром Великої Британії Борисом Джонсоном торік розмір загальної британської підтримки збільшиться до 3,5 млрд фунтів».

Кошти, які спрямує британське Агентство гарантування експортних кредитів (UK Export Finance), можуть бути використані у низці сфер, зокрема у галузях охорони здоров‘я, інфраструктури та зеленої енергетики.

«Рішення про додаткове виділення понад 35 мільярдів гривень на проєкти з торгівлі та інвестицій підтверджує високий рівень стратегічного партнерства, досягнутий під час візиту Президента України Володимира Зеленського до Лондона в жовтні минулого року. Залучення цих коштів додатково до раніше анонсованих 2,5 мільярда фунтів стерлінгів створить нові можливості для нашої економіки та українського бізнесу, підвищить добробут українських громадян», – зауважив Дмитро Кулеба.

Міністр окремо відзначив практичну допомогу Сполученого Королівства у сфері розбудови обороноздатності нашої держави, зокрема її військово-морських сил.

За підсумками підготовчого засідання Україна та Велика Британія ухвалили спільне комюніке.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
155479
600х90.gif
баннер_600_90px_2
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA