Україна та Єврокомісія розпочали двосторонні зустрічі в межах скринінгу — PRAVO.UA Україна та Єврокомісія розпочали двосторонні зустрічі в межах скринінгу — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Україна та Єврокомісія розпочали двосторонні зустрічі в межах скринінгу

Україна та Єврокомісія розпочали двосторонні зустрічі в межах скринінгу

  • 09.07.2024 16:23

8 липня в Брюсселі розпочалася перша двостороння зустріч Україна – ЄС щодо оцінки адаптації українського законодавства до права ЄС. Про це повідомляє урядовий портал.

Дводенна зустріч Європейської комісії та України в межах здійснення офіційного скринінгу відповідності законодавства України праву ЄС присвячена переговорному розділу 5 «Публічні закупівлі». Цей розділ входить до кластеру 1 «Основи процесу вступу до ЄС» – саме цей кластер під час перемовин відкривають першим і закриють останнім.

Українську делегацію очолила заступник міністра економіки України Надія Бігун, заступником голови делегації визначено генерального директора Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Олександра Ількова. До складу делегації увійшли заступник міністра економіки України – торговий представник України Тарас Качка, голова Антимонопольного комітету України Павло Кириленко, Ггнеральний директор ДП «Прозорро» Микола Ткаченко, голова Державної аудиторської служби України Алла Басалаєва.

Окрім того, участь у зустрічі взяли представники Міністерства економіки України, Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції, Антимонопольного комітету України, Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України, Міністерства оборони України, Державної аудиторської служби України, Міністерства фінансів України, а також Рахункової палати. Зустріч відбувається в гібридному форматі з присутністю основної частини української делегації в Брюсселі.

Під час зустрічі українська делегація презентує стан наближення законодавства України до права ЄС у сфері публічних закупівель та інституційну спроможність сектору, заходи із протидії корупції, а також план повного наближення законодавства до права ЄС.

Під час офіційного скринінгу Європейська комісія спільно з країною – кандидатом на членство в ЄС аналізують відповідність національного законодавства країни-кандидата відповідному acquis ЄС (праву ЄС). Скринінг відбувається за 33 переговорними главами, які згруповані за 6 кластерами (тематичними блоками). З лютого до травня тривав перший етап скринінгу – пояснювальні сесії з Україною та Молдовою – країнами – кандидатами на вступ до ЄС. За результатами скринінгу Єврокомісія підготує звіт щодо відповідності законодавства України праву ЄС за кожним переговорним кластером.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA