Україна ратифікувала Стамбульську конвенцію — PRAVO.UA Україна ратифікувала Стамбульську конвенцію — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Україна ратифікувала Стамбульську конвенцію

Україна ратифікувала Стамбульську конвенцію

  • 20.06.2022 17:28

Сьогодні, 20 червня 2022 року, Верховна Рада України прийняла Закон «Про ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами».

Законопроєкт № 0157 на розгляд парламенту вніс Президент України Володимир Зеленський.

За ратифікацію Конвенції проголосували 259 народних депутатів.

«Ратифікація Конвенції сприятиме підвищенню політичного іміджу України на міжнародній арені як країни, що послідовно дотримується взятих на себе зобов’язань у сфері захисту прав людини та основоположних свобод», — наголошується в пояснювальні записці до законопроєкту.

Верховна Рада ратифікувала конвенцію із низкою заяв, зокрема таких:

  • Україна визнає, що метою Конвенції є захист жінок від усіх форм насильства, недопущення, кримінальне переслідування та ліквідація насильства стосовно жінок i домашнього насильства, яке вчинено також стосовно чоловіків та дітей (хлопців та дівчат).
  • Україна не розглядає жодне з положень Конвенції як таке, що зобов’язує її до змін Конституції України та Сімейного кодексу України, інших законів України щодо інститутів шлюбу, сім’ї та усиновлення, а також таке, що втручається в право батьків виховувати своїх дітей відповідно до власних переконань.
  • Україна зазначає, що відповідно до Конституції України жодна ідеологія не визнається державою як обов’язкова i не підлягає впровадженню.
  • Україна заявляє, що застосовуватиме Конвенцію відповідно до цінностей, принципів i норм, визначених Конституцією України, зокрема щодо захисту прав людини та основних свобод, piвності прав та можливостей жінок i чоловіків, гендерної ідентичності, формування відповідального материнства та батьківства, підтримки сім’ї та охорони дитинства.
Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA