прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Україна подала новий позов проти росії в ЄСПЛ

Україна подала новий позов проти росії в ЄСПЛ

  • 24.06.2022 09:15

Міністерство юстиції подало новий позов проти росії до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ). Про це повідомив міністр юстиції України Денис Малюська.

У позові Україна обвинувачує російську владу у порушеннях Європейської конвенції з прав людини у зв’язку із незаконним вторгненням на суверенну територію України. Росія вчинила безліч найважчих порушень Конвенції, зокрема порушення:

  • права на життя (стаття 2),
  • заборони катувань (стаття 3),
  • права на свободу і недоторканність (стаття 5),
  • права на повагу до приватного та сімейного життя (стаття 8),
  • права на свободу думки і вираження (статті 9 і 10),
  • права на свободу зібрань та асоціацій (стаття 11),
  • права на захист власності (ст. 1 Першого протоколу).

«Продовжуючи розпочату у 2014 році агресію на Півдні та Сході України, російська федерація 24 лютого 2022 року здійснила повномасштабне вторгнення в Україну з єдиною метою — повалення демократично обраного уряду України з подальшим знищенням суверенітету України. Заява України спрямована на якнайшвидше припинення жахливих та масових порушень прав людини, яке здійснює росія, та подана в інтересах як фізичних, так і юридичних осіб, які постраждали внаслідок загарбницьких дій росії в Україні», — наголосив Денис Малюська.

Документ, поданий Україною, стосується кричущих порушень росією прав людини на початковому етапі війни і описує події від початку російського вторгнення вранці 24 лютого 2022 року до фактичного виведення її сухопутних військ з околиць Києва та інших міст на півночі 7 квітня 2022. Скарги про порушення з боку росії протягом наступного періоду будуть скеровані до ЄСПЛ в наступних доповненнях до заяви.

У межах цього позову Україна вимагає, крім повного виведення російських військ, присудження грошової компенсації потерпілим сторонам. На першому етапі російського військового вторгнення збитки становили щонайменше 80 мільярдів доларів США.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA