Україна наблизилась до створення уніфікованої системи публічних електронних реєстрів — PRAVO.UA Україна наблизилась до створення уніфікованої системи публічних електронних реєстрів — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Україна наблизилась до створення уніфікованої системи публічних електронних реєстрів

Україна наблизилась до створення уніфікованої системи публічних електронних реєстрів

  • 18.11.2021 16:36

Україна наблизилась до створення уніфікованої системи публічних електронних реєстрів. Відповідний закон прийняла Верховна Рада України на черговому пленарному засіданні 18 листопада 2021 року.

Мова йде про Закон України «Про публічні електронні реєстри» № 1708-IX. Мета розробки та прийняття – забезпечення організаційної, методологічної, технічної єдності функціонування публічних реєстрів Україні.

Окрім того, на закон покладено функцію правового регулювання визначення системи реєстрів та регулювання їх засад створення, ведення, модернізації, реорганізації, ліквідації та адміністрування.

Згідно із законом до системи публічних електронних реєстрів належать:

  • базові реєстри;
  • інші реєстри;
  • Реєстр реєстрів.

До базових реєстрів належать:

1) реєстри, що містять реєстрову інформацію про осіб:

  • Єдиний державний демографічний реєстр,
  • Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань;

2) реєстри, що містять реєстрову інформацію про речі:

  • Державний земельний кадастр,
  • Єдиний державний реєстр транспортних засобів,
  • Державний адресний реєстр,
  • Державний реєстр речових прав на нерухоме майно.

До інших реєстрів належать реєстри, держателями яких є органи державної влади, органи місцевого самоврядування та які містять всю іншу інформацію (наприклад, про ліцензії, нормативні акти, судові рішення і т.д.).

Реєстр реєстрів створюється та функціонує відповідно цього закону та Порядку ведення Реєстру реєстрів, що затверджується Кабінетом Міністрів України.

Станом на сьогодні, за словами міністра цифрової трансформації України Михайла Федорова, в державі функціонує понад 350 державних електронних реєстрів.

Відповідно до вимог закону всі перераховані публічні електронні реєстри повинні перебувати в безперервній електронній (технічній та інформаційній) взаємодії в режимі реального часу (якщо інше не встановлено законами, згідно з якими їх створено).

Задля реалізації цього завдання в Україні функціонує “Трембіта” – система електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів.

Нагадуємо, що Національна асоціація адвокатів України вважала законопроєкт № 2110 посяганням на адвокатську таємницю в разі встановлення державного контролю над Єдиним реєстром адвокатів України.

 

 

 

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA