прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Україна максимально наблизилася до членства в ЄС

Україна максимально наблизилася до членства в ЄС

  • 10.04.2022 11:31
Джерело фото: https://www.president.gov.ua/

Україна максимально наблизилася до членства в ЄС. Такий підсумок переговорів із президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн та Високим представником Європейського Союзу із закордонних справ та політики безпеки Жозепом Боррелем у Києві. Вони відбулися 8 квітня ц.р.

«Мета – бути в Європейському Союзі. Найважливіше, що ми поділяємо одні й ті самі цінності. І саме за них ми боремося – за свободу, за права наших людей», – сказав Володимир Зеленський.

Глава держави також подякував ЄС в особі Урсули фон дер Ляєн за:

  • фінансову допомогу, яку отримала Україна в скрутні часи, коли економіка нашої держави зазнала втрат унаслідок військового вторгнення росії,
  • підтримку, що спрямована на постачання зброї Україні;
  • санкційну політику Євросоюзу стосовно росії.

Глава держави наголосив на важливості посилення санкційного тиску на країну-агресора.

«Прошу допомагати нам своїми санкціями. Вони повинні тільки нарощуватися, по-іншому росія нікого й нічого не хоче чути», – переконаний Президент.

Зі свого боку Урсула фон дер Ляєн передала главі держави анкету-опитувальник для отримання Україною статусу кандидата на членство в Європейському Союзі.

«Україні місце в європейській родині. Ми чули цю дуже важливу заяву від усього вашого народу. І ми даємо позитивну відповідь на ваш запит», – зазначила президент Єврокомісії, звертаючись до Володимира Зеленського.

«Ваша дорога до Європейського Союзу починається. Вже впевнена – це близька стежка», – додала вона.

 

Передаючи опитувальник Президентові України, Урсула фон дер Ляєн зауважила, що цей процес зазвичай триває роками, але у випадку України йдеться про тижні.

«Ми готові. Ми вам за тиждень на все відповімо», – сказав глава держави.

Підтримка ЄС

Тим часом ЄС запровадив п’ять хвиль санкцій. І готується новий пакет. За словами президента Єврокомісії, ЄС переходить до системи розгортання санкцій.

Також країни – члени Євросоюзу від початку війни заморозили 225 млрд дол. США приватних активів рф, зазначила вона.

Урсула фон дер Ляєн наголосила, що  українці, які нині боронять свою державу, несуть смолоскип свободи для всього демократичного та вільного світу. Тому Україні забезпечуватиметься оборонна підтримка.

Вона нагадала, що нашій країні надається 1 млрд євро допомоги, з яких 120 млн євро передбачено на бюджетну підтримку, 330 млн євро буде надано з екстреного пакета, ще 600 млн євро – макрофінансова допомога.

«Ми дамо змогу українським воякам битися за українську та європейську свободу, бо ви б’єтеся за всіх нас», – сказала вона.

Високий представник Євросоюзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель зазначив, що ЄС допомагатиме Офісу Генерального прокурора в наданні доказів Міжнародному кримінальному суду.

Він також повідомив про те, що Представництво ЄС в Україні повертається працювати до Києва. Жозеп Боррель переконаний, що цей приклад наслідуватимуть і посольства країн – членів Євросоюзу.

«Ви б’єтеся за нас, ви воюєте за нас. І найменше, що ми можемо зробити, – це дати вам зброю. Щоб ви отримали ту зброю, яка вам потрібна, щоб опиратися, щоб битися й перемагати», – наголосив Високий представник ЄС.

Нагадаємо, що з 2016 року в Україні діяла угода про асоціацію з ЄС, яку постійно намагалися переглянути.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

ЮП 600х90
tg-10
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
Slide

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA