600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Україна готує «юридичний Рамштайн» — Андрій Костін

Україна готує «юридичний Рамштайн» — Андрій Костін

  • 24.02.2023 13:35
Фото: https://gp.gov.ua

Україна робить все від нас залежне для притягнення винних у воєнних та інших міжнародних злочинах росії до відповідальності як в національних судах, так і на міжнародному рівні. Про це заявив Генеральний прокурор Андрій Костін під час пресконференції про роботу прокуратури за рік повномасштабної агресії рф.

Він, зокрема, повідомив, що на березень запланована масштабна міжнародна конференція United for Justice. Вона відбудеться в Україні за ініціативою Офісу Генпрокурора.

«Працюємо далі над об’єднанням наших союзників у системному форматі, який можна буде назвати «юридичним Рамштайном», — наголосив Андрій Костін.

Генпрокурор також повідомив, що наразі тривають перемовини щодо юридичної композиції спецтрибуналу, який зможе притягнути до відповідальності вище керівництво держави-агресора.

Серед інших міжнародних ініціатив Андрій Костін відзначив такі:

  • у Гаазі на базі Євроюсту буде створено Міжнародний центр з розслідування злочину агресії в Україні. У ньому працюватимуть як українські прокурори, так і прокурори Joint Investigation Team (JIT);
  • діє Core Group для напрацювання механізмів створення міжнародного трибуналу. Вона налічує понад 20 країн, зокрема до неї входять основні партнери України;
  • завершується процес відкриття філіалу Офісу прокурора МКС у Києві. Також планується створення офісів у містах, які розташовані ближче до лінії фронту.
Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

unnamed
tg-10
Slide

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA