Ухвалу щодо звіту про виконання судового рішення можна оскаржувати окремо від рішення - КАС ВС — PRAVO.UA Ухвалу щодо звіту про виконання судового рішення можна оскаржувати окремо від рішення - КАС ВС — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Ухвалу щодо звіту про виконання судового рішення можна оскаржувати окремо від рішення – КАС ВС

Ухвалу щодо звіту про виконання судового рішення можна оскаржувати окремо від рішення – КАС ВС

  • 20.08.2021 13:30

Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду роз’яснив, що ухвали щодо прийняття звіту про виконання судового рішення можуть бути оскаржені окремо від рішення.

Цю позицію Суд висловив у постанові від 11 серпня 2021 року у справі № 200/10018/19-а.

Верховний Суд звернув увагу, що відповідно до частини 2 статті 293 КАС учасники справи, особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов’язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку ухвали суду першої інстанції окремо від рішення суду лише у випадках, передбачених статтею 294 цього кодексу.

Оскарження ухвал суду, які не передбачено статтею 294 цього кодексу, окремо від рішення суду не допускається.

Пунктом 25 частини 1 статті 294 КАС передбачено, що окремо від рішення суду можуть бути оскаржені в апеляційному порядку ухвали суду першої інстанції, зокрема, щодо накладення штрафу та інших питань судового контролю за виконанням судових рішень в адміністративних справах, прийнятих судом відповідно до статті 382 цього Кодексу.

У нормі не вказано такий конкретний вид ухвали, як ухвала про прийняття звіту про виконання судового рішення. Проте зазначено, що можуть бути оскаржені в апеляційному порядку ухвали з інших питань судового контролю за виконанням судових рішень в адміністративних справах.

Своєю чергою, зі змісту статті 382 цього кодексу видно, що вона стосується саме судового контролю за виконанням судових рішень в адміністративних справах, і в її частині першій вказано, що суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов’язати суб’єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалено судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Отже, стаття 382 КАС України надає суду два варіанти вирішення клопотання про зобов’язання подати звіт про виконання судового рішення: задовольнити або відмовити.

ВС вказує, що аналіз положень статей 294, 382 свідчить про те, що до ухвал з інших питань судового контролю за виконанням судових рішень в адміністративних справах, прийнятих судом відповідно до статті 382 цього кодексу, належить, зокрема, й ухвала про відмову в зобов’язанні суб’єкта владних повноважень подати звіт про виконання судового рішення, а тому вона може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від судового рішення.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA