прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Ухвалення Генеральною асамблеєю ООН резолюції «Територіальна цілісність України: захист принципів Статуту ООН» — коментар МЗС України

Ухвалення Генеральною асамблеєю ООН резолюції «Територіальна цілісність України: захист принципів Статуту ООН» — коментар МЗС України

  • 13.10.2022 11:55

У рамках поновленої 11-ї Надзвичайної спеціальної сесії Генеральної асамблеї ООН щодо агресії рф проти України 143 держави проголосували за резолюцію «Територіальна цілісність України: захист принципів Статуту ООН». Проти було 5 голосів, 35 держав – членів ООН утрималися.

«У відповідь на спробу російської федерації анексувати Донецьку, Запорізьку, Луганську та Херсонську області України шляхом організації псевдореферендумів держави – члени ООН недвозначно заявили, що жодне територіальне привласнення в результаті погрози силою або застосування сили не може бути визнане законним.

У зв’язку з цим Генеральна асамблея ООН підтвердила свою відданість суверенітету, незалежності, єдності та територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, що поширюються на її територіальні води», — прокоментували ухвалення резолюції в МЗС України.

У коментарі міністерства також звертається увага, що в резолюції чітко зазначається, що перебування частин вищезгаданих українських регіонів під тимчасовим військовим контролем росії є результатом агресії на порушення суверенітету, політичної незалежності та територіальної цілісності України.

«Підтримавши зазначений документ, держави – члени ООН визнали рішення рф щодо статусу чотирьох областей України несумісними з принципами Статуту ООН та висунули до росії вимогу щодо їх негайного і безумовного скасування.

Ухвалений документ також містить вимогу до російської федерації негайно, повністю і безумовно вивести всі свої військові сили з території України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

Підтримавши міжнародні зусилля щодо деескалації та мирного вирішення конфлікту, держави  – члени ООН підкреслили, що політичний діалог, переговори, посередництво та інші мирні засоби мають відбуватися з дотриманням суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів і відповідно до принципів Статуту ООН.

Іншим важливим підсумком голосування стало те, що 143 держави – члени ООН згадали у документі резолюцію ГА ООН 68/262 “Територіальна цілісність України” від 28 березня 2014 року, підтвердивши таким чином як той факт, що агресія рф проти України розпочалася у 2014 році, так і статус Автономної Республіки Крим та м. Севастополь як невіддільної частини суверенної території України», — заявили в МЗС України.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2
Slide

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA