Угоду про примирення може бути укладено в провадженнях у випадках, коли настала смерть особи, - ККС ВС — PRAVO.UA Угоду про примирення може бути укладено в провадженнях у випадках, коли настала смерть особи, - ККС ВС — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Угоду про примирення може бути укладено в провадженнях у випадках, коли настала смерть особи, – ККС ВС

Угоду про примирення може бути укладено в провадженнях у випадках, коли настала смерть особи, – ККС ВС

  • 01.06.2021 10:18

Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду пояснив: угоду про примирення між потерпілим та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладено в провадженнях щодо нетяжких злочинів та у кримінальних провадженнях у формі приватного обвинувачення, зокрема й тих, внаслідок яких настала смерть особи.

Відповідний висновок викладено в ухвалі від 27 травня 2021 року у справі № 608/2388/20, про що написала головуючий суддя у справі Наталія Антонюк на своїй Facebook-сторінці.

Прокурор, оскаржуючи угоду між потерпілою та підозрюваним, заявляв, що угода про примирення між потерпілим та підозрюваним чи обвинуваченим у кримінальних провадженнях про кримінальні правопорушення, внаслідок яких настала смерть потерпілого, не допускається.

При цьому прокурор посилався на пп. 32–33 постанови Великої Палати Верховного Суду від 16 січня 2019 року (справа №439/397/17), згідно з якими під час примирення лише сам потерпілий може виражати свою волю, а не інші особи, які є його представниками або правонаступниками.

Колегія суддів указала, що зазначений висновок ВП ВС стосується звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку з примиренням винного з потерпілим, тобто положень ст. 46 КК. Він жодним чином немає стосунку до положень кримінального процесуального закону, якими регламентовано можливість укладення угоди про примирення. Ці правові інститути не є однаковими.

Суд звернув увагу, що поняття «потерпілий» у матеріальному кримінальному праві та у кримінальному процесі за змістом не є тотожними (пп. 17–28 постанови Великої Палати Верховного Суду від 16 січня 2019 року (справа № 439/397/17).

Колегія суддів вважає, що звільнення від кримінальної відповідальності не є тотожним із укладенням угоди про примирення та має абсолютно інші правові наслідки.

З огляду на положення п. 3 ч. 3 ст. 424 КПК, вирок суду першої інстанції на підставі угоди після його перегляду в апеляційному порядку, а також судове рішення суду апеляційної інстанції за результатами розгляду апеляційної скарги на такий вирок можуть бути оскаржені в касаційному порядку прокурором виключно з перелічених у КПК підстав.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA