Удосконалення українського законодавства про банкрутство обговорили з німецькими експертами — PRAVO.UA Удосконалення українського законодавства про банкрутство обговорили з німецькими експертами — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Удосконалення українського законодавства про банкрутство обговорили з німецькими експертами

Удосконалення українського законодавства про банкрутство обговорили з німецькими експертами

  • 10.03.2023 11:44
ЄС

Заступники міністра юстиції України Валерія Коломієць та Олександр Банчук провели онлайн-зустріч у режимі відеоконференції з представниками Німецького фонду міжнародного правового співробітництва (IRZ) і обговорили актуальні програми співробітництва у питаннях банкрутства між Міністерством юстиції України та Федеральним міністерством юстиції ФРН. Про це повідомляє пресслужба Мін’юсту.

Мова йшла про відповідність законодавства України з питань банкрутства, зокрема Кодексу України з процедур банкрутства, положенням Директиви ЄС 2019/1023 від 20 червня 2019 року про засади превентивної реструктуризації, про погашення боргів та позбавлення прав, а також заходів щодо підвищення ефективності процедур із реструктуризації, банкрутства та погашення боргів.

За словами професора д-ра Штефана Мадауса, який є членом-засновником Конференції європейського законодавства про реструктуризацію та неспроможність (CERIL) та  членом експертної групи Європейської комісії з питань реструктуризації та неспроможності, Директива ЄС 2019/1023  охоплює численні питання законодавства, яке ґрунтується на європейській стандартизації доступу до суспільних благ і умов життя.

У Мін’юсті звертають увагу, що планом-графіком виконання Україною умов укладеного 16.01.2023 Меморандуму про взаєморозуміння між Україною та Європейським Союзом визначено критерії реформ як умови отримання чергового траншу.

Так, пунктом 3 критеріїв структурних реформ розділу «Б» підрозділу «Макрофінансова стабільність» визначено таке: «Вдосконалення процедур банкрутства юридичних осіб (корпоративного банкрутства) та фізичних осіб (індивідуального банкрутства) [3 квартал 2023 року] шляхом підготовки законодавства, яке дозволяє юридичним та фізичним особам повне погашення боргу відповідно до основних принципів Директиви, і шляхом ухвалення дорожньої карти з розбудови потенціалу для підтримки впровадження ефективного законодавства у сфері банкрутства».

За словами заступниці міністра юстиції Валерії Коломієць, зміни, що стосуються сфери відновлення платоспроможності та банкрутства, планують адаптувати вже до зими цього року.

Заступник міністра юстиції Олександр Банчук зазначив, що слід запровадити чітку, актуальну, стислу та зручну для користувача інформацію про доступні процедури превентивної реструктуризації, а також один або декілька інструментів раннього запобігання, щоб стимулювати боржників, які починають відчувати фінансові труднощі, вживати ранніх заходів.

На думку європейських експертів, як саме будуть реалізовані положення Директиви, зокрема й в Україні, — «це чутливе питання, яке кожна країна вирішуватиме індивідуально з огляду на власне законодавство і практику. Україна зараз на етапі технічних питань, які швидко можуть бути адаптовані до норм ЄС».

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA