прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » У жовтні індекс очікувань ділової активності знизився порівняно з очікуваннями у вересні - опитування НБУ

У жовтні індекс очікувань ділової активності знизився порівняно з очікуваннями у вересні – опитування НБУ

  • 03.11.2022 11:48

У жовтні індекс очікувань ділової активності знизився до 44.9 із 46.1 у вересні, про це повідомляє Національний банк України, який провів опитування підприємств з 4 до 24 жовтня 2022 року.

Згідно з дослідженням у жовтні бізнес погіршив очікування щодо своєї економічної діяльності через ускладнення безпекової ситуації.

Негативний вплив повномасштабної війни на пропозицію товарів, наявні логістичні проблеми, подальше руйнування енергетичних потужностей та зниження реальних доходів населення стримують відновлення економіки та зумовлюють погіршення очікувань підприємств усіх секторів.

Підприємства промисловості погіршили оцінки економічних перспектив через втрати виробничих та енергетичних потужностей: секторальний індекс у жовтні становив 45.8 порівняно з 47.1 у вересні.

Респонденти погіршили очікування щодо обсягу нових замовлень на продукцію, в тому числі експортних, а також  прогнозують зменшення обсягів запасів сировини, матеріалів та залишків готової продукції. Водночас збереглися позитивні очікування стосовно обсягів виготовленої продукції.

Підприємства сектору будівництва другий місяць поспіль мали найстриманіші серед усіх секторів економіки оцінки щодо своєї діяльності: секторальний індекс становив 38.2 (у вересні – 41.0). Посилилися очікування щодо зменшення обсягів будівництва, нових замовлень, закупівлі сировини та матеріалів. На відміну від двох попередніх місяців респонденти очікують зменшення обсягів закупівлі послуг підрядників. Які будуть думки представників галузі у листопаді, можна буде почути на V Bussines & Legal Real Estate Forum 23 листопада.

Підприємства торгівлі в жовтні незначно погіршили оцінки своєї економічної діяльності, однак все ще перебувають найближче до нейтрального рівня: секторальний індекс становив 48.9 порівняно з 49.9 у вересні.  Респонденти дещо погіршили оцінки щодо обсягу товарообороту, стримано оцінили обсяги закупівлі товарів для продажу, зазначили зменшення їх залишків.

Підприємства торгівлі дещо знизили песимізм в очікуваннях щодо зростання закупівельних цін та вартості товарів, водночас посилили очікування щодо зниження торговельної маржі.

Підприємства сфери послуг також послабили власні очікування, зважаючи на подальше пошкодження транспортної, енергетичної інфраструктури та зниження доходів населення:  секторальний індекс знизився  до 42.2 із 43.4 у вересні. Респонденти посилили очікування щодо зменшення обсягів наданих послуг, обсягів нових замовлень та послуг у процесі виконання, водночас послабили очікування щодо підвищення тарифів на власні послуги.

Більшість підприємств, що беруть участь в опитуваннях, незначно послабили очікування щодо здорожчання власної продукції/послуг на тлі послаблення очікувань щодо зростання цін на сировину та товари постачальників.

Підприємства всіх секторів, залучених до опитування, продовжують очікувати скорочення загальної чисельності працівників.

Найменш песимістичні оцінки надали підприємства торгівлі.

У щомісячному опитуванні взяло участь 423 підприємства, серед них:

  • 45.4% – компанії промисловості,
  • 28.1% – сфери послуг,
  • 22.0% – торгівлі,
  • 4.5% – будівництва;
  • 31.0% респондентів – великі підприємства,
  • 32.4% – середні,
  • 36.6% – малі.

33.1% опитаних підприємств здійснюють експортні та імпортні операції, 10.6% – лише експортні операції, 14.7% – лише імпортні операції, 41.6% – не здійснюють зовнішніх економічних операцій.

В НБУ наголошують, що результати опитувань відображають лише думку респондентів – керівників підприємств, а не оцінки Національного банку України.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA