прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » У ВРП узагальнили практику розгляду повідомлень суддів про втручання в їх діяльність щодо здійснення правосуддя

У ВРП узагальнили практику розгляду повідомлень суддів про втручання в їх діяльність щодо здійснення правосуддя

  • 11.10.2022 12:05

Секретаріат Вищої ради правосуддя здійснив комплексне узагальнення практики розгляду ВРП повідомлень суддів про втручання в їхню діяльність щодо здійснення правосуддя та інших рішень ВРП щодо вжиття заходів забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя у 2021 році.

Документ, який містить понад 150 сторінок, дасть змогу сформувати уявлення про діяльність Вищої ради правосуддя під час реалізації повноважень за вказаним напрямом.

В узагальненні детально проаналізовано правові засади розгляду органом суддівського врядування повідомлень суддів про втручання в їх діяльність щодо здійснення правосуддя. Наведено комплекс міжнародних та вітчизняних норм, що регулюють питання забезпечення незалежності суддів.

Проведено порівняльний статистичний аналіз надходження повідомлень суддів за роками, у розрізі юрисдикції суду, за суб’єктами втручання, за підставами звернення до ВРП.

Здійснено загальний огляд повідомлень суддів про втручання, які надійшли у минулому році. Зокрема, детально, з наведенням прикладів, проаналізовано найрізноманітніші види і форми втручання в діяльність суддів щодо здійснення правосуддя з боку:

  • правоохоронних органів;
  • народних депутатів, депутатів місцевих рад, представників органів виконавчої влади та інших осіб;
  • адвокатів;
  • громадян та їх об’єднань, засобів масової інформації.

Узагальнення містить огляд рішень, прийнятих Вищою радою правосуддя у 2021 році за результатами розгляду повідомлень про втручання. Описано, в яких випадках затверджуються висновки членів ВРП про відсутність підстав для вжиття заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя.

Також здійснено аналіз реагування на прийняті Вищою радою правосуддя рішення за результатами розгляду повідомлень суддів про втручання.

В узагальненні йдеться і про рішення Вищої ради правосуддя щодо вжиття інших заходів із забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя. Зроблено висновки з посиланням на статистичні дані.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA