600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » «У вересні матимемо перше рішення про конфіскацію майна російського олігарха» — Денис Малюська

«У вересні матимемо перше рішення про конфіскацію майна російського олігарха» — Денис Малюська

  • 26.08.2022 17:20

Міністерство юстиції України подало позов до Вищого антикорупційного суду, щоб конфіскувати майно відомого російського олігарха, одного із найбагатших представників рф, Володимира Євтушенкова.

Суть справи

Мін’юст зробив перший крок до реалізації законодавства щодо стягнення до Держбюджету майна тих, хто брав участь у війні проти України або сприяв їй.

«Євтушенков – людина, наближена до кола путіна, має власність у російських підприємствах, залучених до виробництва зброї, виробів військового призначення. Зокрема, його частка є у виробництві безпілотників «Орлан», якими активно користуються росіяни у війні проти України. Очевидно, що він відповідає усім тим ознакам, які визначені законом, щоб накласти на нього санкції: наближений до політичного керівництва рф, підтримує та фінансує агресію, виготовляє зброю для російської армії», – розповів міністр юстиції України Денис Малюська в ефірі “Марафону єднання”.

Це може змінити перебіг війни

Система конфіскацій всередині нашої країни побудована щодо активів, які розміщено на території України. Пан Євтушенков має в Україні кілька компаній, які він контролює. Їм належить досить велика кількість нерухомості. Більшість такої – у Запоріжжі.

«Встановити ринкову ціну цих об’єктів буде складно. Очевидно, що вона значно виросте після нашої перемоги. Звичайно, питання грошей, які ми отримаємо у бюджет, важливе. Але воно має другорядне значення. Адже ця сума не буде критично важливою, щоб змінити перебіг війни. А ось якщо наш приклад візьмуть за основу країни Заходу, де розміщено левову частку активів російських олігархів чи топпосадовців, це перебіг війни змінити може. Адже вони ці активи втрачатимуть, всередині росії підвищуватиметься градус напруги, і це матиме істотні наслідки для того, щоби похитнути режим путіна», – зазначає Денис Малюська.

Основною метою цих дій пан Малюська вважає не відібрати те, що найдорожче. Мета – санкції. Відповідно, на перший план виходять два завдання:

  •  продемонструвати світу, що такі правові механізмі конфіскації можливі, їх варто застосовувати, вони цілком вписуються в міжнародне право і в механізм гарантування захисту прав приватної власності;
  •  зупинити вплив російських посадовців, бізнесменів, олігархів на Україну та всередині країни, показати, що їхні дії матимуть наслідки.

Процедура конфіскації відбувається шляхом накладення на конкретну особу санкції у вигляді стягнення в дохід України активів, що належать фізичній або юридичній особі. Також це стосується активів, якими така особа може прямо чи опосередковано розпоряджатися. Тобто тих активів, які оформлені не на неї, але справжнім власником яких вона є. Після конфіскації усі такі об’єкти перейдуть у визначений Кабінетом міністрів України орган. Найімовірніше – у Фонд державного майна.

«Закон встановлює вкрай стислі строки для розгляду такої справи: 10 днів – у суді першої інстанції та 5 днів – у апеляційній. Технічно вже у вересні ми матимемо рішення суду, яка набере законної сили, і активи Євтушенкова в Україні перейдуть в дохід держави, якщо наш позов буде задоволено судом та підтримано апеляційною інстанцією. Через такий швидкий розгляд справ підготовка матеріалів до них займає досить багато часу, аби під час розгляду заяв не виникло жодних додаткових питань», – пояснив міністр юстиції України.

Претенденти на конфіскацію

Щодо того, майно кого з поплічників кремля може бути конфісковано наступним, Денис Малюська зазначив, що це залежить від рішень РНБО щодо блокування активів тих чи інших осіб, ухвалених після 24 травня 2022 року, після набрання чинності відповідним законом. Таких осіб зі значними активами наразі не надто багато. Втім, Кабмін щотижня виносить на розгляд РНБО нові списки персоналій, які мають активи на території України.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

unnamed
tg-10
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
Slide

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA