«Наступного року 373 судді мають намір піти у відставку» — Богдан Моніч, голова РСУ — PRAVO.UA «Наступного року 373 судді мають намір піти у відставку» — Богдан Моніч, голова РСУ — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » «Наступного року 373 судді мають намір піти у відставку» — Богдан Моніч, голова РСУ

«Наступного року 373 судді мають намір піти у відставку» — Богдан Моніч, голова РСУ

  • 06.10.2022 17:40
Фото прес-служби Ради суддів України

Сьогодні, 6 жовтня 2022 року, відбулося чергове засідання Ради суддів України, на якому розглядалося питання особливостей припинення трудових відносин із суддями, які досягли шістдесяти п’яти років та подали заяви про відставку.

Як зазначив голова Ради суддів України Богдан Моніч, сьогодні у судах наявна різна практика стосовно суддів, які досягли граничного строку перебування на посаді судді, з огляду на неповноважність Вищої ради правосуддя.

Зокрема, є суди, які відраховують таких суддів зі штату, а деякі суди не роблять цього та відправляють таких суддів у відпустку, в тому числі і без збереження заробітної плати.

Так, за словами пана Моніча, до кінця цього року граничного віку перебування на посаді судді досягнуть 8 суддів. У Верховному Суді уже двоє таких суддів, які не виключені зі штату суду.

Також очільник РСУ навів дані Державної судової адміністрації України, за якими на кінець 2023 року 2083 судді матимуть необхідний суддівський стаж для виходу у відставку. Із них 39 суддів досягнуть 65-річного віку.

Окрім того, за опитуванням ДСА України (не враховуючи судів Херсонської області та ще деяких судів), 373 судді підтвердили намір піти у відставку. Із них 142 — це судді апеляційних судів.

Обговоривши проєкт запропонованого рішення, Рада суддів України вирішила скерувати його до Вищої ради правосуддя для надання відповідних пропозицій та зауважень.

Також читайте: Конкурсна комісія допустила 301 кандидата до участі в конкурсі на посади членів ВККС

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA