прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » У КСУ поспішають звільнити суддю С. Головатого до розгляду питання про звільнення О. Тупицького

У КСУ поспішають звільнити суддю С. Головатого до розгляду питання про звільнення О. Тупицького

  • 17.03.2021 10:23

Сьогодні в Конституційному Суді України мають відбутися два спеціальні пленарні засідання. Про призначення одного відділ комунікацій КСУ широко повідомляв одразу після видачі розпорядження. Друге з’явилося в порядку денному тихо і чомусь перед раніше призначеним.

Нагадаємо, минулого тижня відсторонений від посади судді Голова КСУ Олександр Тупицький призначив засідання у зв’язку зі зверненням слідчого Державного бюро розслідувань з розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами в 2013–2014 роках. Це засідання заплановано на 14.30.

Як стало відомо згодом, слідчий ДБР А. Яблонський ініціював розгляд питання про вчинення суддею О. Тупицьким істотного дисциплінарного проступку, грубе та систематичне нехтування своїми обов’язками, що є несумісним із статусом судді КСУ або виявило невідповідність займаній посаді.

Після отримання відповідного листа А. Яблонського від 9 березня 2021 року № 10-8-5316 заступник Голови КСУ Сергій Головатий призначив спеціальне пленарне засідання щодо вказаного звернення до Комісії КСУ з питань регламенту і етики. Тобто для ініціювання перевірки викладених у зверненні фактів. З цього слідує, що ухвалювати рішення про невідповідність посаді Олександра Тупицького не планувалося до проведення належних перевірок.

Проте це розпорядження було скасовано Головою КСУ О. Тупицьким.

Тепер у порядку денному КСУ значиться ще одне засідання, яке має відбутися о 12:00, і на ньому заплановано розгляд питання щодо заяви голови Всеукраїнської політичної партії «БРАТСТВО» Дмитра Корчинського про невідповідність судді Конституційного Суду України Головатого Сергія Петровича займаній посаді. Такий лист надійшов 11 березня 2021 року (№ 28-03/21) і вже готується до розгляду по суті.

Зауважимо, що Сергій Головатий призначений до КСУ за квотою Президента України у 2018 році. З 2019 року обіймає посаду заступника голови суду.

Він був одним із чотирьох суддів КСУ, які:

  • голосували проти рішення № 13-р/2020 від 27 жовтня 2020 року про неконституційність повноважень НАЗК та скасування відповідальності за недостовірне декларування,
  • виступили проти участі в пленарних засіданнях Великої Палати КСУ після того, як колеги оприлюднили проєкт рішення у справі щодо права на землю.

24 лютого 2021 року як виконувач обов’язків Голови КСУ за посадою Сергій Петрович провів спеціальне засідання, на якому склав присягу суддя КСУ Віктор Кичун, а з 25 лютого 2021 року відновився розгляд справ Великою Палатою КСУ. Водночас окремі колеги висловлювали незадоволення тим, що, проводячи пленарні засідання Великої Палати, як головуючий Сергій Головатий займає поки що не вакантне крісло Голови Суду.

Розгляд питання про невідповідність посаді судді Сергія Головатого до спецзасідання щодо Олександра Тупицького в разі задоволення звернення може позбавити КСУ важливого голосу під час розгляду аналогічного питання щодо відстороненого Голови КСУ.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA