600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » У Харкові СБУ блокувала доступ російських спецслужб до проєктної документації українських АЕС

У Харкові СБУ блокувала доступ російських спецслужб до проєктної документації українських АЕС

  • 03.03.2023 12:43
Рубрика Новини

Служба безпеки України завадила російським спецслужбам отримати доступ до проєктно-конструкторської документації двох діючих українських атомних електростанцій, яка розроблялася в Харкові.

Йдеться про матеріали Запорізької та Південноукраїнської АЕС, що мають стратегічне значення для безпечної експлуатації об’єктів енергетичної інфраструктури України, повідомляє пресслужба СБУ.

Ця документація зберігалася у Харківському інституті «Енергопроєкт», контрольний пакет акцій якого перебуває у власності держави. Саме тут ще у радянський період розроблялися генеральні проєкти Запорізької та Південноукраїнської АЕС, а нещодавно проєктувалися їх модернізація і технічне переоснащення.

Оперативники спецслужби завчасно отримали інформацію про спроби окремих громадян України та підконтрольних їм комерційних структур встановити контроль над цією державною проєктною установою. Встановлено, що справжньою метою посягань було отримання у своє розпорядження проєктної документації АЕС.

За даними слідства, до початку російської агресії у 2014 році майже третина акцій харківського проєктного інституту перебувала у власності російської комерційної структури, яка, своєю чергою, пов’язана зі спецслужбами країни-агресора. Після кількох перепродажів через офшорні компанії власниками цього пакета стали фізичні та юридичні особи України.

Наразі архівна документація вилучена, на неї судом накладено арешт.

Поділитися
Теги СБУ

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

unnamed
tg-10
Slide

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA