У Касаційному кримінальному суді у складі ВС підбили підсумки роботи за рік — PRAVO.UA У Касаційному кримінальному суді у складі ВС підбили підсумки роботи за рік — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » У Касаційному кримінальному суді у складі ВС підбили підсумки роботи за рік

У Касаційному кримінальному суді у складі ВС підбили підсумки роботи за рік

  • 30.01.2023 19:09
Фото прес-служби Верховного Суду

Сьогодні, 30 січня 2023 року, відбулися збори суддів Касаційного кримінального суду, на яких була представлена інформація про показники роботи вказаного суду за 2022 рік.

У роботі зборів взяли участь 31 суддя ККС ВС, а також в онлайн-форматі очільники та секретарі судових палат апеляційних судів та Вищого антикорупційного суду.

Зокрема, основний звіт, який базувався на статистичних показниках, зробив голова Касаційного кримінального суду у складі ВС Станіслав Кравченко.

За його словами, в минулому році на розгляд Верховного Суду надійшло 6 202 процесуальні звернення і справи кримінального судочинства та про адміністративні правопорушення. Щодо останніх цей показник становив 117 звернень.

Усього, з урахуванням залишків не розглянутих за рік справ і матеріалів, у 2022 році на розгляді ВС перебувало 8 514 процесуальних звернень і справ кримінального судочинства та про адміністративні правопорушення.

Також, за словами очільника ККС ВС, на одного суддю касаційного суду у 2022 році в середньому надійшло 186 процесуальних звернень і кримінальних проваджень, що свідчить про зменшення вказаного показника.

«Із загальної кількості розглянутих у 2022 році процесуальних звернень кожне четверте процесуальне звернення повернуто або визнано таким, що не підлягає розгляду», — зауважив Станіслав Кравченко.

За касаційними скаргами на судові рішення у 2022 році ККС ВС розглянуто по суті 1 935 кримінальних проваджень стосовно 2 180 осіб. Із них:

  • злочини проти власності — стосовно 625 осіб (28,7% від загальної кількості);
  • злочини проти життя та здоров’я особи – 480 (22,0%);
  • злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту – 272 (12,5%);
  • злочини у сфері обігу наркотичних засобів – 240 (11%);
  • злочини у сфері службової та професійної діяльності – 200 (9,2%);
  • інші види кримінальних правопорушень – 363 (16,6%).

Корупційні кримінальні правопорушення

За звітний період ККС ВС переглянув судові рішення у кримінальних провадженнях про корупційні кримінальні правопорушення стосовно 257 осіб.

За результатами розгляду касаційних скарг без змін залишено судові рішення відносно 134 осіб, відносно 116 осіб рішення скасовано, а щодо 7 осіб рішення змінено.

Виправдувальні вироки та організована злочинність

Серед іншого, голова ККС ВС зауважив що у 2022 році судом перевірено виправдувальні вироки стосовно 175 осіб. Із них за результатами касаційного розгляду стосовно 112 такі вироки судів попередніх інстанцій залишено без змін, а відносно 63 осіб виправдувальні вироки скасовано ККС ВС і призначено новий розгляд.

Окремо Станіслав Кравченко звернув увагу на недопрацювання органів досудового розслідування щодо злочинів, вчинених у складі організованих груп та злочинних організацій.

За словами пана Кравченка, минулого року в касаційному порядку переглянуто судові рішення відносно 23 осіб (порівняно з 2021 роком їх кількість збільшилась удвічі).

«За результатами касаційного розгляду скасовано судові рішення щодо всіх 23 осіб, або 100% від кількості переглянутих судових рішень цієї категорії, зі скеруванням справи на новий апеляційний розгляд», — зазначив Станіслав Кравченко.

Виклики на майбутнє

Також очільник ККС ВС відзначив, що в найближчому майбутньому окремим напрямом роботи для судів буде розгляд злочинів агресії та воєнних злочинів.

Станом на 27 січня 2023 року вже зареєстровано 66 490 таких злочинів та 17 107 злочини проти національної безпеки.

Також читайте: ВРП продовжила строк відрядження суддів до двох судів

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA