прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » У Європі посилюють контроль за технічною допомогою Україні

У Європі посилюють контроль за технічною допомогою Україні

  • 13.10.2022 11:46

Бюро економічної безпеки України та Європейське управління з питань запобігання зловживанням та шахрайству (OLAF) незабаром сформують методологію аналізу ризиків використання фінансових ресурсів ЄС для відбудови України та напрацювання практики контролю за використанням міжнародної технічної допомоги.

Таких домовленостей досягнуто під час зустрічі керівника управління міжнародного співробітництва БЕБ Анатолія Александрова та генерального директора OLAF Вілле Італа у Брюсселі.

Взаємодія з питань боротьби із фінансовим шахрайством була визначена одним із головних пріоритетів співпраці українського БЕБ та OLAF.

Володимир Богатир, адвокат, заслужений юрист України, прокоментував для ЮП цю ініціативу:

“Слід розуміти, що проєкти міжнародної технічної допомоги на сотні мільйонів доларів реалізуються в Україні понад двадцять років. І необхідний механізм контролю вже визначено на рівні Кабміну (постанова від 15.02.2002 № 153). Ба більше, нещодавно Верховна Рада створила навіть тимчасову спеціальну комісію з питань моніторингу отримання і використання міжнародної матеріально-технічної допомоги під час воєнного стану (постанова від 19.07.2022 № 2424-IX). Тож інформації з теми МТД цілком достатньо для аналізу і первинних висновків.

Але складається враження, що в нашій країні що більше борються та протидіють якимось протиправним явищам, то більше вони ширяться. Достатньо взяти для прикладу спроби антикорупційної реформи із множенням органів та реформи судової системи.

Тож із факту сьогоднішньої колаборації БЕБ та OLAF слід зробити принаймні два висновки. По-перше, можна впевнено говорити про те, що проблема з належним використанням Україною міжнародної технічної допомоги дійсно існує. Кошти, що надаються іноземними органами та установами, величезні. І це непокоїть європейських партнерів. По-друге, розробка методології, аналіз, меморандум, розбудова інституційної спроможності БЕБ – усе це спричинить для європейських платників податків чергові витрати, які будуть успішно «освоєні» українськими чиновниками. А от очікування на позитивні результати співпраці — питання риторичне”.

 

Скільки міжнародної технічної допомоги отримала Україна — читайте в статті «Юстиція, реформи і нацбезпека».

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA