Цифровізація - запорука успіху в боротьбі з корупцією в будівельній сфері – Сергій Орлов — PRAVO.UA Цифровізація - запорука успіху в боротьбі з корупцією в будівельній сфері – Сергій Орлов — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Цифровізація – запорука успіху в боротьбі з корупцією в будівельній сфері – Сергій Орлов

Цифровізація – запорука успіху в боротьбі з корупцією в будівельній сфері – Сергій Орлов

  • 28.10.2021 10:07

Диджиталізація процесів в будівництві набирає обертів.  Єдина державна електронна система у сфері будівництва (ЄДЕСБ) успішно працює в Україні з липня 202о року.

Головна мета впровадження інструментів системи – унеможливлення корупційних проявів. Система передбачає забезпечення повного циклу будівництва певного об’єкта. Забудовник за допомогою інструментів системи зможе отримати повний пакет документації – паспорт земельної ділянки, містобудівні умови та обмеження, дозвіл на введення об’єкта в експлуатацію.

Ідея полягає в повному переданні Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва функцій Державної архітектурно-будівельної інспекції. Про такі наміри розповів заступник міністра юстиції України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Орлов під час пресконференції «Екватор реформи містобудування: актуальна ситуація та перспективи. Розгляд законопроєкту № 5655».

Сергій Орлов наголосив, що електронна система вже активно працює. Але законопроєкт № 5655 передбачає ще більш масштабну диджиталізацію процесів у будівництві. За його словами, учасники будівельного ринку вже зараз можуть користуватися здобутками системи. Але після прийняття законопроєкту № 5655 робота виключно з використанням ЄДЕСБ стане обов’язковою.

В е-системі буде вся необхідна інформація, крім державної таємниці. Кожен інвестор, замовник будівництва або небайдужий громадянин уже може перевірити перебіг зведення об’єкта, ступінь ризику тощо. До системи також підключать нотаріусів та реєстраторів прав на нерухоме майно.

Як приклад подолання корупційних ризиків Сергій Орлов навів одну з найважливіших функцій системи. Мова йде про алгоритм, який не дасть забудовнику дозволу на будівництво, якщо для виконання підготовчих робіт він повинен знести пам’ятку культури, архітектури.

Нагадуємо, що два роки тому набрали чинності нові державні будівельні норми.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA