Троє окупаційних суддів із Криму отримали підозри — PRAVO.UA Троє окупаційних суддів із Криму отримали підозри — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Троє окупаційних суддів із Криму отримали підозри

Троє окупаційних суддів із Криму отримали підозри

  • 27.06.2024 11:44

Трьом окупаційним суддям із Криму, які здійснювали незаконне примусове переміщення громадян України з півострова, повідомлено про підозру. Їм інкриміновано порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України). Про це повідомляє пресслужба прокуратури АР Крим та міста Севастополя.

Слідством встановлено, що після окупації Криму підозрювані почали здійснювати «правосуддя» від імені держави-агресорки в окупаційних Кіровському та Білогірському районних судах Республіки Крим, а також Ленінському районному суді міста Севастополя.

«Судді» достовірно знали, що мешканці півострова перебувають під захистом міжнародного гуманітарного права та жодні додаткові дозволи для проживання в Криму їм не потрібні. Всупереч цьому в період 2017-2021 років вони ухвалили незаконні рішення про примусове переміщення трьох громадян України з Криму у зв’язку з нібито відсутністю у них дозвільних документів та недотриманням «правил перебування на території рф.

Таким чином, підозрювані грубо порушили вимоги Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року, яка забороняє незалежно від мотивів здійснювати примусове індивідуальне чи масове переміщення або депортацію осіб з окупованої території», – наголосили в кримській прокуратурі.

Обвинувальні акти стосовно двох згаданих вище «суддів»  за ч. 1 ст. 111 КК України та одного – за ч. 7 ст. 111-1 КК України наразі розглядаються судами.

Досудове розслідування здійснюється СУ ГУНП в АР Крим та місті Севастополі.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA