Треба запровадити енергетичне ембарго на російські енергоносії — офіс Президента — PRAVO.UA Треба запровадити енергетичне ембарго на російські енергоносії — офіс Президента — PRAVO.UA
прапор_України
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Треба запровадити енергетичне ембарго на російські енергоносії — офіс Президента

Треба запровадити енергетичне ембарго на російські енергоносії — офіс Президента

  • 16.04.2022 15:01

Країни «Великої сімки» (G7) та Європейський Союз мають запровадити енергетичне ембарго на російські енергоносії. Також партнери повинні допомогти Україні закрити дефіцит бюджету, який виник унаслідок повномасштабного вторгнення росії. Про це розповів радник Президента України з економічних питань Олег Устенко в інтерв’ю виданню The New Yorker.

Зокрема, він зауважив, що навіть після того, як Президент США Джозеф Байден назвав геноцидом те, що коїть російська армія в Україні, європейські союзники все ще затягують з оголошенням енергетичного ембарго щодо росії.

«Ми говоримо: дивіться, ви припиняєте закупівлю російської ікри. Однак те, що справді може завдати удару по російській військовій машині, — це нафта. А з нафтою досі нічого не сталося — тривають постійні розмови, які так ні до чого й не привели», — розповів Олег Устенко.

За його словами, деякі європейські країни почали купувати навіть більше російського газу та нафти, ніж до війни. Хоча це може пояснюватися й тим, що ці країни намагалися нарощувати свої енергетичні запаси в очікуванні ембарго, яке, на їхню думку, таки буде запроваджене.

Радник Президента України визнав, що Німеччина та Франція — дві найбільші економіки ЄС — скоротили імпорт російської нафти з початку війни. Але вони все ще купують великі обсяги цього енергоносія. Тому Вашингтон має посилити тиск на своїх європейських союзників, щоб вони приєдналися до енергетичного ембарго.

Потрібна фінансова підтримка України

Він також закликав США та інших членів G7 надати більшу фінансову підтримку українському уряду, який і фінансує оборону в умовах війни, і продовжує соціальні виплати та підтримку свого населення.

Олег Устенко оцінив дефіцит бюджету на рівні близько 8 млрд дол. США на місяць. За його словами

  • для України в нинішніх умовах було б недоцільно робити запозичення на міжнародних фінансових ринках для покриття дефіциту;
  • однак якщо країни «Великої сімки» нададуть 50 млрд дол. США нового фінансування, це розв’яже проблему дефіциту на шість місяців.

«Нам потрібна додаткова фінансова підтримка, зокрема зі Сполучених Штатів. Звичайно, США були дуже люб’язні, надавши нам зброю. Але цього замало», – зауважив радник Глави Української держави.

Втім, Олег Устенко наголосив, що першочерговим кроком має стати негайне запровадження енергетичного ембарго, оскільки це – найбільш вразливе місце Росії.

Нагадаємо, минулого тижня Україна нарешті запровадила повне торгове ембарго з росією.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
155479
600х90.gif
баннер_600_90px_2
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA