Товариство Рафаеля Лемкіна: домогтися покарання за геноцид та нищення культурних пам’яток — PRAVO.UA Товариство Рафаеля Лемкіна: домогтися покарання за геноцид та нищення культурних пам’яток — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Товариство Рафаеля Лемкіна: домогтися покарання за геноцид та нищення культурних пам’яток

Товариство Рафаеля Лемкіна: домогтися покарання за геноцид та нищення культурних пам’яток

  • 11.06.2024 12:33
МГП

Офіційно у квітні 2024 року з’явилось Товариство Рафаеля Лемкіна — українська громадська організація, яка об’єднала юристів та культурних дієвців головною місією: домогтися покарання за геноцид та нищення культурних пам’яток, підтримувати жертв і запобігати таким злочинам у майбутньому.

Як ідеться на Facebook-сторінці, засновниками Товариства Лемкіна є Львівська обласна громадська організація “Тустань” (Tustan’) та адвокатське об’єднання “Віталій Титич і Партнери”.

Зазначається, що з початком повномасштабного вторгнення “Тустань” почала займатися документуванням злочинів проти культурної спадщини в межах ініціативи НеМо: Ukrainian Heritage Monitoring Lab, а партнер адвокатського об’єднання Віталій Титич доєднався до лав Збройних сил, де бере участь у документуванні воєнних злочинів та просуває впровадження міжнародних стандартів захисту культурної власності.

Товариство Рафаеля Лемкіна є продовженням зусиль цих організацій.

Товариство слугує платформою для експертів, які об’єднались довкола ідей Рафаеля Лемкіна, видатного юриста двадцятого століття, який є автором поняття злочину геноциду.

“Класичний приклад радянського геноциду, його найдовший і найширший експеримент русифікації – винищення української нації… Це – геноцид, винищення не лише окремих осіб, але й культури і нації”, – писав Рафаель Лемкін.

Саме ідеї Лемкіна та його ім’я стоять в основі громадської організації.

Ідея покарання абсолютного зла за скоєне в Україні об’єднала адвокатів та культурних дієвців у Товариство Лемкіна. Наша мета – наблизити покарання росіян за геноцид українців та захистити українську культуру. 

Від початку повномасштабного вторгнення російські війська знищили сотні культурних об’єктів, розграбували десятки музеїв, викрали та вбили десятки дієвців культури. Культурні об’єкти не є випадковими цілями росіян в Україні: вони свідомо нищать українську культуру, крадуть українських дітей, руйнують бібліотеки та музеї, спалюють українські книжки та вбивають українських митців. Їхня мета – знищити українців як націю. Мета Товариства Лемкіна – не дати їм це зробити і покарати за скоєне.

Для цього Товариство визначило такі засоби діяльності:

  • просувати цілісний підхід до розслідування злочинів проти культури та брати безпосередню участь у кримінальних процесах у судах на стороні потерпілих — музеїв та музейних працівників;
  • сприяти застосуванню механізмів міжнародного права через подання заяв до Міжнародного кримінального суду та інших міжнародних інституцій;
  • підвищувати обізнаність щодо природи російських злочинів проти культурної спадщини України та сприяти належній міжнародній реакції за допомогою комунікації та адвокації.

Товариство аналізує задокументовані HeMo матеріали та надає юридичну оцінку, захищає інтереси потерпілих (музеїв та їх працівників) у кримінальних провадженнях, збирає докази й готує подання в міжнародні суди, розповідає про українську культуру у світі та просуває ефективні механізми покарання росії за геноцид.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA