Товарний чек може мати довільну форму — PRAVO.UA Товарний чек може мати довільну форму — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Товарний чек може мати довільну форму

Товарний чек може мати довільну форму

  • 14.01.2022 14:19

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі інформує про товарний чек та його форму.

Порядок оформлення розрахункових документів під час проведення розрахункових операцій за готівку у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначено Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (Закон № 265). Також законодавчо визначено випадки звільнення продавця від обов’язкового надання покупцеві складених за встановленою формою фіскальних чеків, надрукованих реєстратором розрахункових операцій (РРО), або розрахункових квитанцій, заповнених вручну.

Водночас п. 15 ст. 3 Закону № 265 передбачено, що:

  • чеки, накладні та інші письмові документи, які засвідчують передання права власності на товари (послуги) від продавця до покупця, повинні видаватися покупцю таких товарів (послуг) на його вимогу.

Таким чином, оформлення розрахункових операцій з використанням товарних чеків у випадках, передбачених Законом № 265, є правомірним.

Проте якщо форми та зміст фіскального чека, розрахункової квитанції та інших розрахункових документів, надання покупцю яких є обов’язковим, встановлено п. 2 розд. II Положення про форму та зміст розрахункових документів / електронних розрахункових документів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 № 13 (далі – Положення), то форму та зміст товарного чека законодавчо не визначено.

Таким чином, суб’єкти господарювання можуть видавати товарні чеки довільної форми.

Однак з огляду на зміст Закону України від 12 травня 1991 року № 1023-XII «Про захист прав споживачів», а також визначення Законом № 265 терміна «розрахункові документи», до яких, зокрема, належать товарні чеки, вважаємо, що товарний чек повинен:

  • містити напис «Товарний чек»;
  • за змістом відповідати вимогам п. 2 розд. II Положення за винятком відображення в ньому фіскального номера РРО та напису «Фіскальний чек».

Детальніше із зазначеною інформацією можна ознайомитися в розд. 109.10 загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу, який розміщено за посиланням.

Читайте також: Строки документальних планових та позапланових перевірок ДПС.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA