Топпосадовці окупаційної влади Запорізької області отримали обвинувальні вироки — PRAVO.UA Топпосадовці окупаційної влади Запорізької області отримали обвинувальні вироки — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Топпосадовці окупаційної влади Запорізької області отримали обвинувальні вироки

Топпосадовці окупаційної влади Запорізької області отримали обвинувальні вироки

  • 02.07.2024 16:07

За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Київської міської прокуратури та Мелітопольської окружної прокуратури суд оголосив обвинувальні вироки так званим председателю Совета министров ВГА Запорожской области, министру промышленности и энергетики, їхнім заступникам, а також «генеральному директору «ГУП «Мелитопольгаз». Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.

Обвинувачених визнано винними в посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України та пособництві державі-агресору (ч. 1 ст. 111-2 КК України, ч. 2 ст. 110 КК України).

Зокрема,  прокурори в суді довели, що в березні 2022 року збройні сили рф, окупувавши частину Запорізької області, у тому числі м. Мелітополь, утворили там псевдодержавні органи, а саме «Военно-гражданскую администрацию Запорожской области», «Совет министров ВГА Запорожской области» та інші фейкові установи.

Органи столичної прокуратури задокументували злочинну діяльність трьох громадян рф та двох громадян України, які, перебуваючи на керівних посадах в органах окупаційної влади, організовували та контролювали роботу псевдодержавних установ, а також здійснювали заходи з незаконного відчуження майна українських підприємств і захоплення ключових об’єктів інфраструктури на тимчасово окупованій території Запорізької області.

Зокрема, на виконання злочинних наказів окупаційної влади здійснено від’єднання електропостачання та газорозподільних мереж на тимчасово окупованій територій Запорізької області від систем України з їх подальшою інтеграцією в системи рф.

За результатами судового розгляду трьох громадян рф засуджено до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна за посягання на територіальну цілісність і недоторканість України (ч. 2 ст. 110 КК України). Це:

  • «председатель Совета министров ВГА Запорожской области» – 49-річний уродженець Вологодської області рф, який до цього обіймав посаду першого заступника губернатора Вологодської області;
  • «заместитель председателя Совета министров по инфраструктурному развитию» – 40-річний уродженець м. Вологда рф, який раніше працював в уряді Вологодської області;
  • «министр промышленности и энергетики ВГА Запорожской области» – 35-річний громадянин рф.

Двох громадян України суд визнав винними в пособництві державі-агресору  (ч. 1 ст. 111-2 КК України) та засудив до 12 років позбавлення волі з позбавлення права займати посади в органах влади строком 15 років та конфіскацією майна. Це:

  • «заместитель председателя Совета министров по экономике и финансам» –  41-річний уродженець АР Крим;
  • генеральний директор ГУП «Мелитопольгаз» – 55-річний уродженець м. Мелітополь, який керував ПрАТ «Мелітопольгаз» до його захоплення окупантами.
Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA