Термін дії «зеленого» COVID-сертифіката скоротили до 270 днів  — PRAVO.UA Термін дії «зеленого» COVID-сертифіката скоротили до 270 днів  — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Термін дії «зеленого» COVID-сертифіката скоротили до 270 днів 

Термін дії «зеленого» COVID-сертифіката скоротили до 270 днів 

  • 20.01.2022 09:15

Термін дії “зеленого” COVID-сертифіката в “Дії”, що підтверджує вакцинацію від коронавірусної хвороби, скорочено з 365 до 270 днів – пресслужба МОЗ.

Відповідні зміни було внесено сьогодні до постанови КМУ № 677 від 29 червня 2021 р.

Новий термін дії цифрового сертифіката змінюється для всіх трьох типів документа:

  • внутрішнього,
  • іноземного,
  • міжнародного.

Їх чинність становитиме 9 місяців і рахуватиметься від моменту отримання людиною другої дози щеплення.

Окрім того, цією постановою уряд затвердив клінічні підстави для формування сертифіката на підставі отримання бустерної дози вакцини від COVID-19. Зокрема, цифровий документ можна буде сформувати після отримання вакцини, що відповідає затвердженим схемам введення бустерної дози.

Водночас важливо дотримуватися рекомендованого періоду введення бустеру – він має найвищу ефективність у період введення від 180 до 270 днів після отримання основного щеплення. Якщо ж ви пропустили введення бустеру у вказані терміни, треба намагатися зробити його якомога швидше для коректної генерації сертифіката.
Можливість сформувати COVID-сертифікат для щеплених бустерною дозою від коронавірусної хвороби з’явиться у застосунку “Дія” наприкінці січня.

Зауважимо: для бустерної дози перевагу надаватимуть мРНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty від Pfizer-BioNTech, незалежно від того, якою вакциною раніше була щеплена людина.

Тим, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендовано вводити бустерну дозу вакциною Pfizer. За відсутності мРНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами.

Усі, хто отримав бустерну дозу щеплення проти COVID-19, зможуть згенерувати новий сертифікат у додатку “Дія” наприкінці січня.

Читайте також: Німеччина змінила правила в’їзду.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA