прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Текст змін до Конституції в частині децентралізації винесуть на обговорення

Текст змін до Конституції в частині децентралізації винесуть на обговорення

  • 30.11.2021 14:55
Джерело: www.rada.gov.ua

Сьогодні текст змін до Конституції України в частині децентралізації буде винесено на публічне обговорення.

Про це повідомив перший заступник голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко під час брифінгу.

«Напередодні дня місцевого самоврядування ми підготували звіт за результатами публічних консультацій щодо змін до Конституції в частині децентралізації. Майже два роки тривали публічні консультації з представниками самоврядування. Ми взяли чотири базові асоціації:  Асоціація міст України, Всеукраїнська асоціація громад, Українська асоціація районних та обласних рад, Всеукраїнська асоціація об’єднаних територіальних громад. І за два роки напрацьовано текст змін до Конституції», – повідомив він.

 З питань правової політики та організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування буде створено робочу групу, де доопрацюють зміни до Конституції.

Яких змін очікувати?

У звіті представлено результати представників органів самоврядування, наявні коментарі та пропозиції щодо кожної області. Тож кожен учасник відкрито та прозоро міг донести свою позицію. Також до аналізу тексту долучали представників з країн Євросоюзу. У результаті більшість позицій є консенсусними.

Дискусійними, уточнив Олександр Корнієнко, залишились два питання: існування районних рад та статус префекта.

«Ми ґрунтовно прописали права і можливості місцевого самоврядування, гарантування прямих виборів, зберегли список областей, статус міста Києва як столиці та Севастополя, прописали положення щодо участі префекта в роботі виконавчої гілки влади на місцях, положення щодо призупинення рішень місцевих рад, що пов’язані з територіальною цілісністю. Уся відповідальність за такі рішення переноситься до Конституційного Суду. Тобто, якщо префект вважає, що певний орган ухвалив рішення, яке загрожує цілісності України, префект може звернутися до суду. І суд вирішує, чи зупиняти дію рішення та роботу органу. Це страховка від сепаратизму», – сказав народний депутат.

 Прописано в тексті й повноваження обласних та районних рад, а також фінансову основу.

«Усі повноваження, що держава делегує самоврядуванню, мають визначатися законами, Конституцією і забезпечуватися матеріально-фінансовими ресурсами в повному обсязі», – додав перший віцеспікер.

Після обговорення у Верховній Раді результати спрямують до Конституційної комісії з питань реформи при Президентові України, буде сформовано кінцевий варіант тексту і його пропонуватимуть Президенту для внесення до Верховної Ради.

Нагадаємо: Руслан Стефанчук зазначав ще раніше про те, що Конституцію можуть знову змінити задля децентралізації.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2
Slide

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA