прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Ситуація на ЗАЕС і ядерний шантаж росії — спільна заява бюро ПКА та постійного доповідача Європарламенту щодо України

Ситуація на ЗАЕС і ядерний шантаж росії — спільна заява бюро ПКА та постійного доповідача Європарламенту щодо України

  • 19.08.2022 14:06
ЄС

Бюро Парламентського комітету Асоціації Україна – ЄС (ПКА) та постійний доповідач Європейського парламенту щодо України зробили спільну заяву щодо останніх подій, пов’язаних із неспровокованою та невиправданою війною російської федерації проти України.

Вони закликали росію припинити ядерний шантаж довкола Запорізької АЕС, засудили наміри анексії нових окупованих територій та акцентували на подіях в Оленівці.

Ситуація на Запорізькій АЕС і ядерний шантаж росії

В заяві засуджуються дії російських окупаційних військ на території Запорізької АЕС у місті Енергодар, а також безпрецедентне використання об’єктів для нанесення ударів по українських військових або в будь-яких інших військових цілях, у тому числі для укриття чи сховища, які не тільки перешкоджають безпечній експлуатації станції та її регулярним процедурам контролю, але й ставлять під серйозну загрозу ядерну безпеку європейського континенту та території за його межами.

«Ми закликаємо негайно і беззастережно вивести російські війська із Запорізької атомної електростанції після спільного заклику 42 країн.

Ми закликаємо окупаційні сили уможливити направлення міжнародної наглядової місії під егідою Міжнародного агентства з атомної енергії, яка б здійснювала необхідний контроль в інтересах забезпечення ядерної безпеки.

Ми закликаємо міжнародну спільноту терміново вжити заходів та змусити росію звільнити ЗАЕС і повернути електростанцію під контроль України заради безпеки всього світу. Ми закликаємо ЄС та Групу Семи прийняти жорсткі санкції проти рсатома і всієї російської атомної промисловості у відповідь на ядерний шантаж, а також з метою запобігання прецеденту для інших терористів», — сказано в заяві.

Спроби легалізації окупації територій України

Члени бюро Парламентського комітету Асоціації Україна – ЄС та постійний доповідач Європарламенту щодо України також засудили підготовку та проведення будь-яких фейкових референдумів на тимчасово окупованих територіях України.

«Ми впевнені, що такі дії, спрямовані на легалізацію окупації, виправдання подальшої анексії Херсонської та Запорізької областей, порушують як міжнародні принципи та норми, так і положення Конституції України та чинного законодавства.

Ми заявляємо, що будь-які спроби проведення так званих референдумів на цих територіях будуть визнані міжнародною спільнотою та Україною незаконними, нікчемними та недійсними», — наголосили підписанти.

Постійні порушення російською федерацією міжнародного гуманітарного права

Засуджуючи цинічний терористичний акт, який росія вчинила 29 липня 2022 року, вбивши понад 50 українських військовополонених шляхом вибуху на території колишньої виправної колонії у селі Оленівка, в заяві виклали вимогу до ООН та МКЧХ, які є гарантами життя та здоров’я українських військовополонених, негайно відреагувати на цей теракт з боку росії та скерувати своїх представників до села Оленівка з інспекційними місіями.

«Ми рішуче засуджуємо підготовку російською окупаційною владою Маріуполя до показових судів та потенційних розстрілів українських військовополонених з «Азовсталі». Росія має неухильно дотримуватись положень міжнародного гуманітарного права та припинити використання українських військовополонених у власних політичних цілях», — наголошується в заяві.

Подальші обмежувальні заходи, включаючи заборону туристичних віз

Члени бюро Парламентського комітету Асоціації Україна – ЄС та постійний доповідач Європарламенту щодо України в своїй спільній заяві також повністю підтримали ідею припинити видачу туристичних віз громадянам росії.

«Ми закликаємо запровадити санкції, зокрема заборону на в’їзд, арешт та конфіскацію майна та активів публічних діячів, які сприяють формуванню громадської думки в росії на підтримку російської агресії проти України, зокрема керівного та технічного персоналу державних та приватних ЗМІ, які поширюють агресивну пропаганду: це так звані політичні експерти, впливові особи, блогери, художники та музиканти, які публічно підтримують злочинні дії російського уряду та сприяють широкомасштабному залученню російського населення до вчинення військових злочинів.

Зазначаємо, що керівництво великої кількості російських університетів та наукових установ відкрито та публічно підтримує агресивну війну росії проти України та використовує свій вплив та адміністративні важелі для залучення студентів та наукової спільноти до цих дій, а також для застосування санкцій до тих, хто не погоджується і виступає проти війни росії в Україні; ми закликаємо вжити обмежувальних заходів проти цих посадових осіб і звертаємося до дослідницьких, наукових та освітніх центрів, установ та асоціацій в Європі виключити цих осіб із їх спільної діяльності та призупинити всі програми співпраці», — йдеться у спільній заяві.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA