Система HRMIS підтвердила свою ефективність у державних органах — PRAVO.UA Система HRMIS підтвердила свою ефективність у державних органах — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Система HRMIS підтвердила свою ефективність у державних органах

Система HRMIS підтвердила свою ефективність у державних органах

  • 14.12.2021 11:33

Імплементація інформаційної системи управління людськими ресурсами (HRMIS), яка впроваджується в державних органах, забезпечить:

  • функціонування єдиної централізованої бази даних працівників державних органів;
  • автоматизацію процесів;
  • цифровізацію процесів, пов’язаних з управлінням персоналом та нарахуванням зарплати.

На цьому наголосила голова НАДС Наталія Алюшина під час сесії Політичного діалогу Україна – ЄС із питань реформи державного управління.

«До системи підключено 85 державних органів та внесено дані щодо 21749 державних службовців. Система HRMIS підтвердила свою ефективність. Водночас маємо аналізувати і ризики подальшого впровадження HRMIS. Ідеться про формальний підхід до впровадження HRMIS у деяких державних органах, брак IT-фахівців в НАДС із впровадження та супроводження HRMIS. Також суттєво затримується початок другої фази проєкту», – розповіла Наталія Алюшина.

Зауважимо, що наразі вже функціонують підсистеми:

  • «Штат і персонал»;
  • «Зарплата та табель»;
  • «Кабінет самообслуговування»;
  • «Публічний портал».

У другій фазі планується впровадження:

  • підсистеми «Аналітика та звітність»;
  • модуля «Підвищення рівня професійної компетентності»;
  • модуля «Оцінювання результатів службової діяльності».

Щодо перебігу реформи

Аналізуючи перебіг реформи системи оплати праці держслужбовців, Наталія Алюшина відзначила концептуальні моменти законопроєкту з впровадження єдиних підходів в оплаті праці держслужбовців на основі класифікації посад. Документ передбачає прозору структуру зарплати на основі класифікації посад з обмеженими преміальними виплатами на рівні до 30% та сталою часткою заробітної плати на рівні 70%.  

«До 1 червня 2022 року заплановано завершити класифікацію всіх посад державної служби. Ідеться про процес класифікації понад 200 тисяч посад, а також координацію роботи класифікаційних комітетів в усіх державних органах. З 2023 року заплановано запровадження нової моделі оплати праці державних службовців в усіх державних органах», – підкреслила Наталія Алюшина.

Для подальшого розвитку та впровадження реформи системи оплати праці державних службовців та з огляду на комплексність завдань існує потреба в посиленні інституційної спроможності НАДС людськими ресурсами. Зокрема, зовнішньо залученими співробітниками у рамках проєктів підтримки для участі в зборі та обробці аналітичних даних, методичної допомоги під час проведення класифікації тощо.

Читайте також: Зміна ролі національного банку України в сучасних міжнародних відносинах.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA