прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Система БПД та органи пробації взаємодіятимуть у питаннях участі неповнолітніх у відновному правосудді

Система БПД та органи пробації взаємодіятимуть у питаннях участі неповнолітніх у відновному правосудді

  • 02.11.2022 10:30

Координаційний центр з надання правової допомоги та Державна установа «Центр пробації» підписали спільний наказ про взаємодію у межах Програми відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення. Про це інформує Міністерство юстиції України.

Наказом визначено Порядок взаємодії регіональних центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги та уповноважених органів з питань пробації у межах реалізації пілотного проєкту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення». Зокрема, передбачено надання органами пробації консультативної підтримки регіональним центрам з надання правової допомоги з питань обрання можливих додаткових засобів ресоціалізації та розвитку особистості конкретного неповнолітнього, який є підозрюваним — обвинуваченим у вчиненні кримінального правопорушення.

В Україні ця Програма діє з 2019 року. Вона ґрунтується на відновних підходах у кримінальних провадженнях, які вчинені неповнолітніми вперше, спрямована на запобігання повторним правопорушенням. Для досягнення мети застосовується процедура медіації, додаткові засоби ресоціалізації та розвитку неповнолітніх. Передбачений алгоритм взаємодії з органами пробації врегульовує одне з нагальних питань — отримання загальної інформації про неповнолітнього, його соціально-психологічної характеристики для врахування під час медіації та подальшого визначення потреби у його ресоціалізації.

У чому полягає співпраця?

Психолог органів пробації буде (у тому числі онлайн) інтерв’ювати неповнолітнього та його законного представника для того, щоб скласти інформаційну довідку про дитину, виявити її криміногенні потреби та сформувати соціально-психологічну характеристику. Надалі це допоможе підібрати для дитини саме ті заходи з ресоціалізації, які будуть відповідати її індивідуальним потребам.

Органи пробації враховуватимуть під час складання досудової доповіді інформацію про результат участі обвинуваченого неповнолітнього у програмі відновного правосуддя, яку надалі отримуватиме суд.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA