600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Система БПД оголосила конкурсний відбір медіаторів

Система БПД оголосила конкурсний відбір медіаторів

 • 15.03.2023 13:06

Координаційний центр з надання правової допомоги повідомляє про проведення з 16 березня до 29 травня 2023 року конкурсного відбору медіаторів, які залучаються центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Участь у конкурсному відборі можуть брати медіатори, які до набрання чинності Законом України «Про медіацію» пройшли навчання базовим навичкам медіатора (медіації) обсягом не менше 48 годин, що підтверджується відповідними сертифікатами або пройшли базову підготовку медіатора, проведену суб’єктом освітньої діяльності за програмою обсягом (тривалістю) щонайменше 90 годин навчання, у тому числі не менш ніж 45 годин практичного навчання, що включає теоретичну підготовку і відпрацювання практичних навичок та, після підтвердження набутих компетентностей, отримали сертифікат базової підготовки медіатора, що відповідає вимогам закону, мають вищу освіту, подали визначений перелік документів для участі у конкурсному відборі та пройшли дистанційний курс.

Конкурсний відбір відбуватиметься в період з 16 березня по 29 травня 2023 року.

Як взяти участь у конкурсі

1. Подати документи для участі у конкурсному відборі

Для участі у конкурсному відборі медіаторам необхідно:

З 16 березня до 16 квітня 2023 року через вебсторінку https://legalaid.gov.ua/contest-mediators:

 • подати заяву про участь у конкурсному відборі за формою, наведеною у додатку 3 до Порядку проведення конкурсного відбору, з використанням кваліфікованого електронного підпису (КЕП);
 • зазначити адресу електронної пошти для отримання інформації у зв’язку з конкурсним відбором;
 • вказати регіон України, в якому медіатор бажає надавати послуги з медіації, проведення якої забезпечують центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги;
 • завантажити скановані копії:
 • усіх заповнених сторінок паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, спеціальний статус, визначеного Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», чи паспортного документа іноземця;
 • диплома про вищу освіту;
 • сертифіката(-ів), що підтверджує (-ють) проходження до набрання чинності законом навчання базовим навичкам медіатора (медіації) та додатку (-ів) до нього (-их) (за наявності) (у разі якщо статус медіатора отримано до набрання чинності Законом) або сертифіката, що підтверджує проходження відповідно до закону базової підготовки медіатора та додатку до нього з переліком компонентів програми навчання і набутих компетентностей (у разі якщо статус медіатора отримано після набрання чинності законом);
 • витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо суб’єкта освітньої діяльності, в якого пройшов підготовку медіатор, або іншого документа, що підтверджує підготовку медіатора суб’єктом освітньої діяльності (у разі якщо статус медіатора отримано після набрання чинності законом);
 • заповненого та підписаного резюме за формою, наведеною у додатку 4 до Порядку проведення конкурсного відбору;
 • документів, що підтверджують підвищення професійного рівня медіатора;
 • підписаних двох рекомендаційних листів від іншого медіатора (-ів) та/або об’єднання медіаторів, та/або суб’єкта (-ів) забезпечення проведення медіації, та/або клієнта (-ів);
 • підписаного мотиваційного листа з описом готовності надавати послуги з медіації суб’єктам права на безоплатну правову допомогу (у довільній формі до однієї сторінки).

Після перевірки наявності (комплектності) надісланих документів, медіатора буде поінформовано про їх відповідність чи невідповідність встановленим вимогам за зазначеною медіатором адресою електронної пошти. У разі отримання повідомлення про невідповідність документів встановленим вимогам, медіатор може подати документи повторно (до завершення строку подання документів для участі у конкурсному відборі).

Подана заява про участь у конкурсному відборі може бути відхилена, якщо не дотримано вимог Порядку проведення конкурсного відбору медіаторів, в частині якості та комплектності поданих документів (їх сканованих копій).

2. Пройти дистанційний курс «Функціонування системи надання безоплатної правової допомоги»

З 20 до 26 квітня 2023 року пройти дистанційний курс «Функціонування системи надання безоплатної правової допомоги» та виконати тестові завдання, що оцінюються автоматично.

Посилання на дистанційний курс та дані для входу (логін та пароль) будуть надіслані в електронному повідомленні Координаційного центру на електронну адресу медіатора, зазначену у заяві про участь у конкурсному відборі.

З 28 квітня до 8 травня 2023 року відповідна конкурсна комісія опрацює і оцінить подані документи, в тому числі, за критеріями наявності або відсутності рішення про притягнення медіатора до відповідальності за недотримання норм професійної етики та результатів проходження дистанційного курсу. Цей етап відбувається без персональної участі медіаторів.

3. Пройти індивідуальну співбесіду

З 9 до 18 травня 2023 року пройти індивідуальну співбесіду з відповідною комісією, під час якої комісія оцінить медіатора за критеріями мотивації до надання послуг з медіації суб’єктам права на безоплатну правову допомогу, комунікабельності, емоційної врівноваженості, вміння представити ситуаційні приклади ведення переговорів, вміння представляти ситуаційні приклади проведення підготовчих заходів до медіації та проведення медіації, а також компетенцій медіатора.

Під час проходження співбесіди медіатор повинен надати оригінал паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України / спеціальний статус, чи паспортний документ іноземця.

Конкретні дата, час і місце проведення будуть повідомлені кожному медіатору додатково.

За рішенням комісії (-ій) співбесіда може проводитися дистанційно в режимі відеоконференції за умови наявності технічної можливості. У разі проведення співбесіди дистанційно канал зв’язку, час і дата початку проведення такої співбесіди узгоджуються з медіатором будь-яким доступним способом, у тому числі засобами телекомунікаційного зв’язку.

4. Результати конкурсного відбору

Медіатори, які пройдуть конкурсний відбір, будуть включені до Реєстру медіаторів, які залучаються центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

До 5 червня 2023 року на офіційному вебсайті системи надання безоплатної правової допомоги будуть оприлюднені результати конкурсного відбору. Кожен медіатор може перевірити наявність інформації в розділі «Реєстр медіаторів, які залучаються центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги».

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

unnamed
tg-10
Slide

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA