Свідок не має права оскаржити оцінку показів судом — PRAVO.UA Свідок не має права оскаржити оцінку показів судом — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Свідок не має права оскаржити оцінку показів судом

Свідок не має права оскаржити оцінку показів судом

  • 06.01.2022 11:02

Передбачене п. 10 ч. 1 ст. 393 КПК України право інших осіб подати апеляційну скаргу у випадках, якщо оскаржене судове рішення стосується їхніх прав, свобод та інтересів, не стосується права свідка, який бажає оскаржити оцінку показів, зроблену судом.

Про це йдеться у постанові Об’єднаної палати Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду у справі №654/1820/18.

Об’єднана палата пояснила, що право оскаржити судове рішення у інших осіб, ніж сторони справи, виникає:

  • у випадках, коли у вироку (ухвалі про застосування примусового заходу виховного характеру чи про застосування примусових заходів медичного характеру) зроблений висновок, який стосується прав, свобод та інтересів такої особи,
  • на підставі п. 10 ч. 1 ст. 393 КПК України та загальних засад кримінального судочинства, в тому числі пунктами 1, 2, 10, 17 ст. 7, ч. 6 ст. 9, частин 1 та 2 ст. 24 КПК України, до суду вищої інстанції можна оскаржити таке рішення в частині прав, свобод та інтересів відповідної особи.

Однак свідок, який у кримінальному провадженні надавав відомості щодо відомих йому обставин, не є суб’єктом, який має право на оскарження вироку в частині оцінки достовірності його показань.

Вичерпний перелік осіб, які мають право подати апеляційну скаргу, визначено в ст. 393 КПК України. Разом із тим кожен них має право на оскарження судового рішення лише з певних мотивів і підстав, тобто в певній процесуально визначеній частині.

Для провадження в суді апеляційної інстанції треба:

  • встановити належність суб’єкта, який подав скаргу, до осіб, визначених у ст. 393 КПК України,
  • вирішити, чи не порушено особою, яка подала скаргу, межі оскарження, встановленої для неї кримінально процесуальним законом.

Положення КПК України не визначають як суб’єкта апеляційного оскарження судових рішень свідка у кримінальному провадженні.

Нагадаємо, раніше ККС ВС підтвердив правомірність виправдувального вироку, у випадку, коли кримінальне провадження було відкрито без належних підстав.

 

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA